Tureckie seriale

Gdzie powstają najpopularniejsze tureckie seriale?

Opublikowany Dodaj komentarz

Oglądasz tureckie seriale i zastanawiasz się, gdzie są kręcone? Większość z serialowych produkcji powstaje na terenie magicznego Stambułu. Zapraszam na wyprawę po tym mieście!

Tureckie seriale w Stambule

Tureckie seriale z roku na rok zyskują na popularności. Produkcje znad Bosforu mają w naszym kraju mnóstwo fanów, którzy nie tylko interesują się życiem aktorów odtwarzających rolę głównych bohaterów, ale także zachwycają się krajobrazami klimatycznego Stambułu. To miasto uzależnia! Gwarantuję, że jeśli choć raz się tam pojawicie, zakochacie się bez pamięci.

Serce tureckich seriali

Tureckie seriale

Stambuł jako jedyne miasto na świecie leży na styku dwóch kontynentów. Choć nie jest administracyjną stolicą Turcji, to bez wątpienia można go uważać za kulturalne centrum tego kraju. Znajdują się tam siedziby największych tureckich firm, a na tamtejszych ulicach można spotkać ekipy tworzące najpopularniejsze tureckie serialowe produkcje . Oglądaliście Rannego Ptaszka (Wymarzona miłość), Wieczną miłość, a może jesteście właśnie w trakcie oglądania Zapukaj do mych drzwi? To właśnie na stambulskich ulicach powstają sceny tych kultowych już seriali.

Turecka herbata

Czy oglądając tureckie seriale zastanawialiście się czy w Turcji rzeczywiście pije się takie ilości herbaty? Tak! To prawda! Herbata jest tureckim napojem narodowym. Możecie kupić ją w Stambule w absolutnie w każdym miejscu i co ważne jest parzona według określonej receptury. Turecką herbatę pije się z charakterystycznych niewielkich szklanek w kształcie motyla. Zdecydowanie najlepiej smakuje nad brzegiem Bosforu!

Krajobraz Stambułu

Stambuł jest wyjątkowy z kilku względów. Nie tylko łączy Europę z Azją, jest wielokulturowy, tętni życiem o każdej porze dnia i nocy, ale przede wszystkim leży nad majestatycznym Bosforem. Cieśnina Bosfor rozdziela to miasto na dwie części. Każda z nich jest niepowtarzalna i niemożliwe jest rozstrzygnięcie, która z nich zasługuje na miano piękniejszej! Oglądając tureckie seriale z całą pewnością widzieliście krajobraz Stambułu nagrany z drona. Bardzo często w tureckich produkcjach telewizyjnych pojawiają się także także stambulskie mosty. Na terenie miasta jest ich aż 8. Wyglądają naprawdę genialnie!

Najpopularniejsze zabytki

Tureckie seriale

Atrakcji turystycznych jest tam mnóstwo! Gdzie musicie się wybrać? Oczywiście do Hagii Sophii, Błękitnego Meczetu, Cysterny Bazyliki, Pałacu Topkapı, czy chociażby na taras widokowy Wieży Galata. Krajobraz miasta, który tam zobaczycie z pewnością sprawi, że nie będziecie chcieli znów znaleźć się na dole. To zdecydowanie jedno z najbardziej instafriendly miejsc w tym mieście!

Jedzenie w tureckich serialach

Stambuł

Wspólne spożywanie posiłków, to jeden z najważniejszych tureckich rytuałów. Cała rodzina siada do suto zastawionego stołu – znacie ten obrazek? Oczywiście, że tak! Tak jest też w rzeczywistości. Turcy uwielbiają gotować, używają w kuchni przeróżnych przypraw ale co najważniejsze podczas gotowania wykorzystują najwyższej jakości produktów. Jeśli wybierzecie się do Stambułu, możecie być spokojni – zjecie tam na pewno coś pysznego! Czego koniecznie powinniście tam spróbować? Köfte, pide, pilaf i obowiązkowo wypijcie ayran!

Koty są wszędzie!

Stambuł bez kotów byłby jak Zakopane bez Giewontu. Koty są w tym mieście dosłownie WSZĘDZIE! Zaskoczeni? Zarówno mieszkańcy, jak i władze miasta bardzo dbają o te małe zwierzęta. Na ulicach znajdziecie niewielkie domki dla kotów, nie brakuje także misek z wodą.

Zakupy? Tylko na Grand Bazarze!

 Tureckie seriale w Stambule

Chcecie poczuć klimat tureckich seriali? Marzycie o tym, żeby zobaczyć na własne oczy ten słynny turecki przepych? A może chcecie kupić wyjątkową biżuterię? Koniecznie wybierzcie się na Grand Bazar! To miejsce absolutnie wyjątkowe! Przechadzając się po tamtejszych alejkach będziecie mieli wrażenie, jakbyście znaleźli się w zupełnie bajkowym świecie. Te kolory, lampy, zapachy – przyprawią Was o zawrót głowy! Klimat tego miejsca jest absolutnie niepowtarzalny!

A na koniec kolorowy Stambuł z Rannego ptaszka…
Related content