Podróże z psem w praktyce

Podróże z psem w praktyce

Opublikowany Dodaj komentarz

Podróże z psem mogą okazać się prostsze niż myślicie. Wszystko jest kwestią odpowiedniej organizacji. Jak przygotować się do takiej wyprawy? Oto kilka moich podpowiedzi.

Przed adopcją psa możliwość podróżowania z czworonogiem była dla mnie kwestią kluczową. Przemierzanie świata to moja pasja i nie miałam pewności czy dalej będzie to możliwe. Na całe szczęście Franek kocha podróże i jazdę samochodem. Jednak kwestie organizacyjne traktuje bardzo poważnie i zawsze pamiętam o zachowaniu kilku prostych zasad.

Wybór miejsca

Podróże z psem w praktyce

Szukając hotelu, czy pensjonatu należy pamiętać o zaznaczeniu opcji noclegu z psem. Może wydawać się to prozaiczne, jednak jest część obiektów noclegowych, które nie akceptuje zwierząt. Na całe szczęście nie stanowią one całości i bez problemu znajdziecie także miejsca, do którego zwierzaka można zabrać ze sobą. Z mojego doświadczenia wynika, że sporo z nich nie wymaga dodatkowych opłat. Zazwyczaj wybieram Booking.com. Tam opcja szukania noclegu z czworonogiem jest bardzo przejrzysta!

Podróż z psem nad morze?

Wybierając się nad morze trzeba wziąć pod uwagę możliwość wstępu psa na plażę. Należy liczyć się z tym, że nie nie ma ich zbyt wiele. Ja od wielu lat wybieram Trójmiasto i wiem, że tam Franek także znajdzie swój psi raj.

Podróż z psem w góry

W tym roku odwiedziliśmy przepiękną Wyspę Sobieszewską z kapitalną plażą dla psów. To przegenialne miejsce z mnóstwem zieleni wokół. Wiem, że na pewno tam wrócimy!

Z psem w góry?

Podróż z psem w góry

Jeśli marzycie o wyprawie z pupilem w polskie Tatry muszę Was rozczarować. Podhale jest praktycznie zamknięte dla czworonogów. Dostępne opcje: tylko Dolina Chochołowska.

Tatry Słowackie z psem

Podróże z psem

Mam też dobrą wiadomość. Słowackie Tatry przyjmą wasze psy z otwartymi rękami. Na szlakach znajdują się nawet tabliczki ze specjalnym oznaczeniem, że trasa jest dostępna dla zwierząt.

Podróże z psem

Jeśli do danego miejsca psy mają zakaz wstępu, obok obiektu znajdują się budy, w których na czas zwiedzania zostawia się zwierzaka. Jednak takie miejscówki stanowią wyjątki, psy w zależności od gabarytów mogą znaleźć się chociażby w kolejce na Tatrzańską Łomnicę (wjazd dla psa jest darmowy). Pamiętajcie jednak o dokonaniu rezerwacji z wyprzedzeniem. Po słowackiej stronie Tatr atrakcji jest naprawdę mnóstwo. Ja podczas mojej tegorocznej wyprawy zakochałam się w tym kraju bez pamięci i Franek też był bardzo szczęśliwy. Zwłaszcza, on wręcz kocha długie spacery. Szlaki nie są zatłoczone tak jak w Polsce, a wszystkie obiekty turystyczne są kapitalnie zorganizowane. Przed większością schronisk, restauracji, czy hoteli wasze czworonogi znajdą miski z wodą i są tam po prostu mile widziane.

Co zabrać w podróż z psem?

Jest kilka podstawowych elementów. Pamiętajcie o

 • książeczce zdrowia psa
 • numerze czipa (rejestracja w safe animal)
 • adresatce
 • szczepieniach
 • zabezpieczeniu przed kleszczami
 • zapasie karmy
 • zapasie wody
 • miseczkach na wodę i karmę (najlepiej sprawdzają się składane)
 • smyczy (ja zabieram długą i krótką)
 • kagańcu (przyda się na szlakach)
 • bilecie dla psa jeśli podróżujecie pociągiem
 • biletach wstępu dla zwierząt jeśli są wymagane
 • woreczkach na odchody
 • ulubionych zabawkach
 • smaczkach

Czytaj także: Schronisko w Opocznie

Kilka praktycznych rad

Pamiętajcie o tym, żeby wasz psiak zawsze miał zapas wody i karmy. Ja z powodu zawirowań zdrowotnych Franka zabieram ze sobą zawsze także karmę dla psiaków z problemami gastrycznymi. Podróż w czasie choroby psa nie jest dobrym pomysłem. Na pewno wszystkie wasze wątpliwości zdrowotne związane z podróżą rozwieje weterynarz. My z Franiem od dawna korzystamy z porad gabinetu Remedium w Opocznie, który uratował nas już z niejednej zdrowotnej opresji.

Pomoc behawiorysty

Podróże z psem

Jeśli pies ma jakiekolwiek problemy z zachowaniem w miejscach publicznych (agresja, nadmierne szczekanie), to przed wyjazdem koniecznie skonsultujcie się z behawiorystą. Zmiana środowiska i stres związany z wyjazdem mogą wywołać u czworonoga różne reakcje. My z Frankiem korzystamy z rad Szkolenia psów w Opocznie i bardzo wiele problemów i stresu udało się nam wyeliminować. Dlatego też każda podróż jest dla nas czystą przyjemnością <3

Materiał nie jest treścią sponsorowaną.
Related content