Kosmetyki przydatne w podróży

Kosmetyki przydatne w podróży

Opublikowany Dodaj komentarz

Jakie kosmetyki warto zapakować do walizki? Które z nich sprawdzą się najlepiej? Ja wybieram głównie polskie marki, które nigdy mnie nie zawodzą!

Kosmetyki są jednym z ważnych elementów naszego bagażu. Podróżując samolotem musimy ograniczać ilość przedmiotów, które zabieramy ze sobą. Zwłaszcza jeśli decydujemy się wyłącznie na bagaż podręczny. Maksymalna pojemność kosmetyków przewożonych w bagażu podręcznym może wynieść 100 ml. Dodatkowo powinny zostać one zapakowane do przezroczystego opakowania. Zasady wprowadzone przez linie lotnicze zmuszają nas do dość znacznej selekcji.

Jaki jest mój sposób na dobór kosmetyków?

Po pierwsze przed podróżą staram się zabrać ze sobą kosmetyki, które już mam! Są one sprawdzone i wiem, że nie podrażnią mojej skóry i nie wywołają reakcji alergicznych. A przede wszystkim jest to dużo bardziej ekologiczne. Ewentualnie uzupełniam zapasy. Od lat wykorzystuje też te same pojemniki do przewożenia płynów i kremów. Przelewam/przekładam kosmetyki z dużych pojemników i opakowań do tych podróżnych i dzięki temu oszczędzam! Wybieram produkty, których na pewno będę używać i stawiam przede wszystkim na odpowiednią pielęgnację i ochronę skóry!

Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja skóry to absolutna podstawa. Moja cera jest sucha i wymaga dodatkowej ochrony. Stawiam przede wszystkim na polskie marki, na których nigdy się jeszcze nie zawiodłam. Uwielbiam miedzy innymi Ziaję czy firmę Sylveco. Ich produkty znajdziecie między innymi tutaj: drogeria internetowa . Do bagażu zabieram płyn do mycia twarzy/piankę/, płyn miceralny,, krem i nigdy nie zapominam o kremie na dzień z SPFem. Bez tego nie ruszam się z domu. Warto mieć także pomadkę nawilżającą do ust.

Pielęgnacja ciała i włosów

Przed wyjazdem warto zorientować się czy w miejscu naszego noclegu nie znajduje się już płyn/żel do mycia i szampon. Jeśli nie ma, trzeba je mieć ze sobą. Ja dodatkowo zabieram także odzywkę do włosów i balsam. W podróży moja skóra jest dodatkowo wysuszona. Nie zapominam o balsamie do ciała z SPFem.

Produkty, które należy poddać kontroli bezpieczeństwa na terenie lotniska:
perfumy,
żele (np. do włosów, kąpieli),
pasty (w tym pasty do zębów),
kosmetyki w płynnej formie (błyszczyk, podkład, tusz do rzęs),
kremy, odżywki i balsamy,
spraye,
substancje płynne pod ciśnieniem (np. żele do golenia, dezodoranty),
wodę i inne napoje, a także zupy, dżemy, syropy,
inne substancje o podobnej konsystencji
źródło LOT.com

Artykuł sponsorowany


Related content