Schronisko dla zwięrząt w Opocznie

Schronisko dla zwierząt w Opocznie

Opublikowany Dodaj komentarz

Schronisko to bezpieczna przystań dla bezdomnych i porzuconych zwierzaków na terenie Opoczna i okolic. Choć wiele osób uważa przytuliska za miejsca przepełnione smutkiem, to w przypadku tego opoczyńskiego jest zupełnie inaczej. Dlaczego?

Opoczyńskie Schronisko dla zwierząt znajduje się na obrzeżach miasta . Trafiają tam zwierzęta z najbliższej okolicy. Liczba mieszkańców stale się zmienia. Podczas jednej z moich ostatnich wizyt było ich około 50. Zdarzały się także momenty, w których psów była nawet setka.

Pomoc najsłabszym

Schronisko w Opocznie

Przytulisko od lat współpracuje z organizacjami działającymi na rzecz zwierząt. Wspólnymi siłami udaje się im znaleźć dla psiaków nowe, kochające domy. Pomoc polega nie tylko na tym. Organizowane są przeróżne akcje, zbiórki karmy i przedmiotów, które pozwalają przetrwać zimę. Wolontariusze wyprowadzają psy i po prostu poświęcają im uwagę. Dzięki temu te bezdomne stworzenia choć przez chwilę czują się kochane.

Schronisko pełne miłości

Schronisko w Opocznie

Załoga Schroniska dla zwierząt w Opocznie to przemili i zaangażowani w swoją pracę ludzie. Zawsze uśmiechnięci i pomocni. Traktują swoją pracę z dużym dystansem i przede wszystkim oddają psiakom całe swoje serce. Często żartują i świetnie znają rezydentów tego obiektu. Na temat niemal każdego z nich mogą powiedzieć kilka słów. Dlatego atmosfera, która tam panuje jest po prostu bardzo przyjemna.

Warunki dla zwierząt

Schronisko w Opocznie

Jakiś czas temu w przytulisku został przeprowadzony remont. Poza tym, że budynek jest odnowiony, to psiaki mają kapitalne warunki. W otoczeniu schroniska jest sporo zieleni, jest także wybieg dla psów, tor przeszkód do treningów, czy chociażby altana. Klatki są regularnie sprzątane, dzięki czemu jest tam po prostu higienicznie!

Czytaj także: Biblioteka w Opocznie

Poznajcie Franka

Schronisko w Opocznie

Pies ze zdjęcia to Franek. Jeszcze kilka miesięcy temu tak jak inne zwierzaki mieszkał w przytulisku. Podczas wolontariatu z Tylko Przyjaciele Zwierząt zobaczyłam go i po prostu się zakochałam. Wiedziałam, że muszę go zabrać i tak też się stało. Kiedy załatwiałam wszystkie formalności miałam okazję zobaczyć jak sprawnie przebiega proces adopcji i jak pomocni są tamtejsi pracownicy.

Czytaj także: Atrakcje w Opocznie

Franek podróżnik

Dziś Franek jest psem podróżnikiem. Kocha zwiedzać świat chyba bardziej niż ja. W ostatnim czasie wygrzewał się na plaży w Gdańsku Sobieszewie czy podziwiał zapierający dech w piersiach widok z Tatrzańskiej Łomnicy. Uczestniczy w ważnych spotkaniach firmowych w moim biurze. Jak się domyślacie oferuje moim współpracownikom głównie dogoterapię 🙂

Pomoc dla Schroniska w Opocznie

Franek dostał swoją szansę, inne psy też mogą. Schronisko robi wszystko żeby psiakom pomóc. Organizuje przeróżne akcje, które mogą nawet w najmniejszym stopniu sprawić, że zwierzaki będą szczęśliwsze. Ja od bardzo dawna staram się aktynie działać. Przywożę karmę, organizuję zbiórkę wśród znajomych.

Zrób coś dobrego

Kiedy dostarczałam do przytuliska spory zapas karmy dostałam nawet nagrodę od Stowarzyszenia Pomagajmy Zwierzętom. Ta organizacja robi wspaniałe rzeczy i bardzo im kibicuję. Wy też możecie pomóc! Obecnie trwa zbiórka przedmiotów, które pomogą im przetrwać zimę. Koce, dywany, ręczniki są na wagę złota. A jeśli świadomie podejmiecie decyzję o adopcji, to Schronisko w Opocznie to najlepszy adres 🙂
Related content