Kraków

Kraków

Opublikowany Dodaj komentarz

Pierwsza historyczna stolica Polski zawsze robi na mnie wrażenie. Ilekroć jestem w Krakowie, zawsze jestem zachwycona klimatem, który tam panuje. Stare, kamieniczki, urokliwe kawiarnie i czas, który płynie w zupełnie innym tempie. W tym mieście historia jest widoczna na niemal każdym skrawku ziemi. Warto się tam wybrać choćby na jednodniową wycieczkę. Dzięki temu można naprawdę się zrelaksować! To dokonała opcja dla osób, które nie mają na przykład zbyt wiele urlopu. Właśnie tak postanowiłam zrobić ostatnimi czasy i muszę Wam powiedzieć, że to był jeden z najlepszym wyjazdów w ostatnim roku.

KRK1

Jak dotrzeć do Krajowa

Droga z Warszawy do Krakowa mija błyskawicznie. Możecie tam dojechać wszelkimi możliwymi środkami transportu, ja polecam Wam drogę koleją. Pendolino mknie do Krakowa tak szybko (2,5 h), że nie zdążycie się nawet porządnie rozsiąść w fotelu. Bilety możecie kupić od 49 złotych. Dworzec w Krakowie wygląda świetnie! Pamiętam go jeszcze z czasów przed remontem, teraz jest przepięknie. Dworzec Kraków Główny jest połączony z Galerią Krakowską. To świetna opcja dla osób, które do pociągu czy autobusu muszę chwilkę poczekać, spacer po sklepach, czy wypicie kawy na pewno umilą Wam czas oczekiwania.

KRK12

Co warto zwiedzić w Krakowie

Mając do dyspozycji zaledwie kilka godzin na zwiedzanie miasta, trzeba mocno sprecyzować swoje plany. Zastanawianie się gdzie tu teraz pójść i co zwiedzić trochę mija się z celem. Ogromnym plusem jest to, że większość najważniejszych miejsc w Krakowie jest skupiona blisko siebie. Ja zazwyczaj zabieram ze sobą mapę, przewodnik, lub sprawdzam informację w internecie. Absolutną podstawą wycieczki do Krakowa jest zwiedzenie Starego Rynku, Sukiennic, Bazyliki Mariackiej, Wawelu, czy klimatycznego Kazimierza. Wygospodarujcie sobie też czas na wypicie kawy na Rynku, czy na wysłuchanie hejnału. Ja poruszałam się po mieście pieszo. W tak piękną pogodę to po prostu sama przyjemność.

KRK4

Podczas mojej wizyty w Krakowie odbywały się Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Jaka była moja radość, kiedy dowiedziałam się, że rzutem na taśmę uda mi się załapać na to niesamowite wydarzenie. Jestem ogromną fanką sztuki ludowej, uwielbiam rękodzieła, czy też ceramikę artystyczną. W Krakowie naprawdę było na co patrzeć. Wystawcy z całego świata, przepiękna porcelana i przepyszne potrawy wykonane z naturalnych produktów. Czego chcieć więcej?

KRK5

KRK6

Będąc w Krakowie zawsze z przyjemnością zasiadam z filiżanką kawy na Starym Rynku, obserwuję ludzi i myślę o tym w jak pięknym Kraju żyję…
Zaglądam także do budynku księgarni Matras ( Rynek Główny 23)- to najstarsza księgarnia w Europie, wnętrze bardzo przypomina dawną zabudowę księgarni. Zapach farby drukarskiej w takim miejscu na pewno zrobi na Was wrażenie.

KRK9

KRK10

Przespacerujcie się także na Wawel – chociażby dla widoku panoramy miasta.

KRK15
Choć moja wycieczka do pierwszej historycznej stolicy Polski nie trwała długo (zaledwie jeden dzień), udało mi się zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca, poczuć klimat dawnego Krakowa i naładować akmulatory. Było wspaniale. Polecam Wam taką jednodniową wycieczkę. Na pewno nie będziecie żałowąć.

KRK16

Ciąg dalszy nastąpi..

KRK13

Related content