Opole na weekend

Opublikowany 10 komentarzy

Opole to prawdziwa perełka na mapie naszego kraju. Urokliwa  Starówka, nowoczesne Muzeum Polskiej Piosenki i Amfiteatr, który był świadkiem najważniejszych występów w historii naszej muzyki. To tylko niektóre z atrakcji, które możecie odwiedzić w Opolu. Warto to wszystko zobaczyć na własne oczy!

Wyjazd do Opola planowałam od dłuższego czasu. Właściwie podczas każdej wyprawy do Wrocławia koleją  moją uwagę zwracał budynek dworca  w Opolu i architektura, którą byłam w stanie dostrzec z okna pociągu. W kwietniu wreszcie udało mi się tam dotrzeć i muszę powiedzieć, że tą wyprawę zapamiętam na bardzo długo.

Opole jest genialnym miejscem na weekendową wyprawę. W trakcie 2-3 dni  będziecie w stanie zwiedzić  najważniejsze atrakcje.

Wszystkie są usytuowana w sercu miasta w pobliżu Amfiteatru. Odległości pomiędzy poszczególnymi miejscami są bardzo niewielkie i spokojnie możecie poruszać się tam pieszo.

Transport do Opola

Wyprawę do Opola warto skrupulatnie zaplanować. Zacznijcie od transportu. Opole znajduje się w bardzo bliskiej odległości od Wrocławia. Z Warszawy najszybciej dotrzecie tam wszelkimi możliwymi środkami transportu, ale najbardziej polecam Wam pociąg PKP Intercity –  Pendolino.

Podróż trwa niespełna 3 godziny i będziecie poruszać się w bardzo komfortowych warunkach. W czasie drogi w cenie biletu (2 klasa) otrzymacie także zimny lub ciepły napój. Na pokładzie znajduje się wagon ciszy oraz przedziały rodzinne. Planując weekendową wyprawę weźcie pod uwagę datę, im wcześniej kupicie bilet, tym taniej zapłacicie.

Amfiteatr w Opolu

Absolutnym numerem jeden na mapie Opola jest Amfiteatr (ok. 15 min spaceru od dworca). To niemal święte miejsce dla naszej, rodzimej muzyki. Wstęp na teren Amfiteatru jest bezpłatny. Budynek robi ogromne wrażenie i jeśli tylko będziecie mieli okazję być w Opolu, koniecznie się tam wybierzcie.

Muzeum Polskiej Piosenki

W bezpośrednim sąsiedztwie Amfiteatru znajduje się Muzeum Polskiej Piosenki (w moim prywatnym rankingu to muzeum nr. 1 w Polsce). Nowoczesne, multimedialne i zaskakujące.

Po przekroczeniu jego drzwi przeniesiecie się do zupełnie innego świata i kompletnie nie będziecie mieli ochoty opuszczać tego budynku.

Zobaczycie jak przebiegały poszczególne festiwale, jak wyglądała droga do sławy polskich gwiazd, będziecie mieli szansę nagrania własnej wersji jednego z polskich przebojów. Przymierzycie także festiwalowe kreacje w wirtualnych lustrach.

Obsługa Muzeum Polskiej Piosenki jest niezwykle miła, pomocna i przede wszystkim pracują tam ludzie z pasją. Jestem pewna, że będziecie zachwyceni wizytą w tym miejscu. Ja na pewno będę chciała tam wrócić….

 

Related content