Port w Gdyni

Opublikowany Dodaj komentarz

Port w Gdyni jest jednym  z najważniejszych miejsc na mapie tego miasta. Jest nie tylko centrum morskiego transportu, ale przede wszystkim miejscem, które łączy mieszańców i turystów. Wszyscy bardzo chętnie się tam pojawiają i spędzają przyjemnie czas.

Cumują tam ogromne statki pasażerskie, przeładunkowe, historyczna ORP Błyskawica, a także prywatne jachty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Port w Gdyni – krótka historia

Gdyński port powstał w 1923 roku, podczas II wojny światowej stał się bazą Kriegsmarine, która w wyniku operacji Armii Czerwonej została kompletnie zniszczona. Działalność portu wznowiono po zakończeniu wojny. W lipcu 1945 roku wpłynął tam pierwszy zagraniczny statek.

Dzisiaj Port w Gdyni jest trzecim (po Gdańsku i Szczecinie) tego typu obiektem w Polsce. Każdego dnia pojawiają się tam jednostki w wielu krajów. Życie portowe wre, a także i turyści i mieszkańcy bardzo chętnie się tam pojawiają.

Przebywanie na terenie Portu w Gdyni wiąże się z możliwością obserwowania wielu jednostek.  W porcie cumują także te historyczne statki. Możecie zobaczyć miedzy innymi ORP Błyskawica, to niszczyciel, który został wprowadzony do służby Marynarki Wojennej w 1937 roku. Od 1976 roku służy jako obiekt muzealny.  Warto zwiedzić także Dar Pomorza.

Do portu wpływają także statki pasażerskie i przeładunkowe. W bardzo bliskim sąsiedztwie znajduje się też marina, w której z kolei cumują jachty i niewielkie jednostki.

Marina

Poza funkcjami transportowymi i gospodarczymi Port w Gdyni jest przede wszystkim genialnym miejscem na spacery, spotkania i zwiedzanie. Jeśli interesujecie się transportem, lubicie statki, albo po prostu chcecie zobaczyć,jak na co dzień wygląda portowe życie, koniecznie się tam wybierzcie.

Spacerują tam całe rodziny. Na terenie Portu w Gdyni znajdziecie mnóstwo miejsc z pysznym jedzeniem. Zjecie wyśmienitą rybę, ale także inne potrawy.

Punktów gastronomicznych jest całkiem sporo. Port kończy się otwartym widokiem na otwarty Bałtyk, jestem pewna, że zrobi na Was ogromne wrażenie…

Related content