Muzeum Wsi Lubelskiej

Opublikowany 23 komentarze

Muzeum Wsi Lubelskiej to miejsce, w którym na chwilę zapomnicie o otaczającym Was świecie. Eksponaty, urocze drewniane chatki i mnóstwo zieleni. Poznacie tam nie tylko historię Lubelszczyzny, ale także naprawdę się zrelaksujecie!

Muzeum Wsi Lubelskiej

Są takie miejsca, w których zakochujemy się od pierwszego wejrzenia. A każdy kolejny krok tylko utwierdza nas w tym uczuciu. Właśnie tak było podczas mojej wizyty w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Po przekroczeniu drzwi wejściowych na jego teren, byłam pewna, że zostanę tam na dłużej. Muzeum Wsi Lubelskiej polecił mi Wojtek z Polska Zwiedza.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej to jedno z największych tego typu obiektów na terenie naszego kraju. Ma na swoim koncie mnóstwo nagród branży turystycznej. Właściwie nie ma się czemu dziwić. Wszystko odbywa się tam na najwyższym poziomie.

Muzeum Wsi Lubelskiej

W muzeum poznajemy historię Lubelszczyzny. Muzealna ekspozycja przedstawia kulturalną różnorodność województwa z podziałem regiony: Wyżynę Lubelska, Roztocze, Powiśle, Podlasie, Nadbuże oraz sektory dworski i miasteczkowy.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Na terenie skansenu znajdują się drewniane chaty, żywe zwierzęta, warsztaty rzemieślników, restauracja, poczta, kościół, cerkiew, dworek, imitacja dawnego miasteczka, a także mnóstwo innych obiektów przedstawiających życie kulturalne dawnych mieszkańców Lubelszczyzny.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej jest położone w dolinie rzeki Czechówki. Poza eksponatami ogromne wrażenie zrobi na Was z pewnością wszechogarniająca natura! Trawa, rośliny, kwiaty, żywe zwierzęta i śpiewające ptaki na pewno nie pozwolą Wam opuścić szybko tego miejsca.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Na domiar wszystkiego nad muzeum unosi się charakterystyczny zapach drewna. To idealne miejsce na relaks i spacery. Każdy odwiedzający znajdzie na terenie tego skansenu coś dla siebie.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Wnętrza dawnych domostw wraz ze znajdującymi się tam przedmiotami pozwalają wyobrazić sobie dawne życie ich mieszkańców. Na mnie ogromne wrażenie zrobił XVIII-wieczny dwór z Żyrzyna i otaczająca go zieleń, a także zabudowa miasteczkowa z lat 30-stych ubiegłego wieku.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jeśli fascynujecie się historią i kulturą na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej poczujecie się jak w raju. Wizyta w tym miejscu to potężna dawka wiedzy historycznej!

Muzeum Wsi Lubelskiej

Na pewno nie będziecie żałować! Jeśli będziecie w Lublinie koniecznie odwiedźcie to miejsce!

Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej praktycznie

Lublin, Warszawska 96

Bilet wstępu: normalny – 12 złotych

Muzeum Wsi Lubelskiej

Zwiedzanie z przewodnikiem:  1,5 godziny – 60 zł, 2 godziny – 80 złotych

Muzeum Wsi Lubelskiej

Czas zwiedzania: 1,5 godziny

Related content

 • O jaaaacie! Uwielbiam skanseny (takie zboczenie zawodowe :D). W Muzeum Wsi Lubelskiej jeszcze nie byłam, ale planuję w tym roku wybrać się na wschód, więc zapisuję, że warto odwiedzić ten skansen!

 • Bajka! Uwielbiam takie miejsca. Może uda mi się zajrzeć, bo już za dwa tygodnie w planie – Polska!

 • Byłam tam, jako dziecko ze szkolną wycieczką.

 • Bardzo fajna propozycja na cieply sloneczny dzien! Pozdrawiam, Daria xxx

  • Też myślę, że to fajna propozycja na słoneczny dzień, na dodatek śpiew ptaków i zapach trawy 🙂

 • Wspaniałe miejsce, bywam tam czasem z grupami. Kocham tam wracać 🙂

 • Pięknie tam! W mojej rodzinnej wsi jest skansen i panują w nim bardzo podobne „klimaty” – lubię raz na jakiś czas tam zajrzeć

 • Ale fantastyczne miejsce, może uda mi się kiedyś tam pojechać 🙂

 • To są zdecydowanie moje klimaty! Byliście w skansenie w Olsztynku? Też super miejsce!

 • Ale pięknie! Jakby się człowiek cofnął w czasie. Przyznam się, że jeszcze nigdy nie odwiedziłam, ani Lublina, ani Lubelszczyzny. Chyba czas nadrobić to:).

 • Post i zdjęcia bardzo zachęcają do odwiedzenia tego Muzeum! To świetne, że opisujesz takie miejsca! Moim zdaniem my Polacy traktujemy swoją tradycję, dziedzictwo trochę po macoszemu, i wielka szkoda, bo jest co oglądać, o czym czytać i czym się zachwycać i chwalić 🙂

  • Zgadzam się, zdecydowanie! Polacy nie doceniają tych swoich skarbów… a szkoda 🙁

 • Basia || Podróże Hani

  Nigdy nie byłam na Lubelszczyźnie, zawsze nie po drodze 😉 ale zbieram sobie różne ciekawe miejsca i kto wie, może w końcu się uda

 • Świetne miejsce. Dorzucam do listy i postaram się odwiedzić je jeszcze w maju 🙂

 • Iwona Gogulska

  My byliśmy niedawno w Muzeum Wsi Opolskiej – trzeba przyznać, że takie miejsca mają swój klimat

 • O proszę, ostatnio jak byłam to miasteczko w Skansenie się dopiero budowało, a tu już wszystko udostępnione turystom 🙂 Bardzo fajny wpis 🙂