Hotel Prezydent w Spale

Hotel Prezydent w Spale

Opublikowany Dodaj komentarz

Hasło przewodnie Hotelu Prezydent w Spale brzmi: „Bliżej natury”. Trudno się z nim nie zgodzić. Kompleks położony jest w otoczeniu 2,5 – hektarowego lasu, a także Puszczy Pilickiej. A jak jest w środku? Pięknie! Zresztą zobaczcie sami!

Zupełnie nie wiem jak to możliwe, ale to była moja pierwsza wizyta w Hotelu Prezydent. Zwłaszcza, że Spała jest jednym z moich ukochanych miejsc na terenie województwa łódzkiego. Na całe szczęście w końcu nadrobiłam zaległości i naprawdę było warto! Już wiem, że z przyjemnością znów tam wrócę!

Po pierwsze natura

Hotel Prezydent w Spale

Każdy, kto choć raz pojawił się w Spale, wie że jest bajecznie położona. Spalski Park Krajobrazowy i majestatyczna Pilica dodają jej tylko uroku. Droga do Hotelu Prezydent wiedzie najpierw przez most nad Pilicą, potem przez fragment lasu. Można się spodziewać, że dalej będzie jeszcze piękniej i rzeczywiście jest! Jeśli lubicie wypoczynek na łonie natury, to zakochacie się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia.

Hotel Prezydent

Hotel Prezydent w Spale

Wnętrze Hotelu Prezydent jest bardzo nowoczesne. Po przekroczeniu drzwi wejściowych mam wrażenie, że panuje tam bardzo przyjazna atmosfera. Można się tam poczuć właściwie jak w domu. Moja wizyta rozpoczyna się od porannej kawy w Restauracji „Gęś i Wino”. Poznaję tam panią Agnieszkę, która zajmuje się marketingiem.

Miejsce z historią

Hotel Prezydent w Spale

Pani Agnieszka opowiada mi o historii tego kompleksu, zmianach, które wydarzały się na przestrzeni lat i planach na najbliższą przyszłość. Od kilku lat to miejsce należy do prywatnych właścicieli, co za tym idzie utrzymuje swoją niezależność. Zapewne dzięki temu można tam poczuć bardzo fajną atmosferę. Właściciele planują rozbudowę hotelu, w tym między innymi strefę SPA.

Pokoje w Hotelu Prezydent

Kompleks dysponuje 78 miejscami dla gości. A wśród nich znajdują się tradycyjne pokoje hotelowe, 2 apartamenty, pokój rodzinny, a także pokój typu studio. Wszystkie pomieszczenia są bardzo nowoczesne. Sporo w nich miejsca i co najważniejsze – te przestrzenie w kapitalny sposób nawiązują do otoczenia. Drewno i metal to ich znak rozpoznawczy.

Czytaj także: Zimowe Opoczno

Atrakcje

Hotel Prezydent w Spale

Hotel Prezydent posiada 3 gwiazdki, a to zobowiązuje. Goście na brak wygody nie mogą narzekać. Świetnie urządzone pokoje to nie wszystko! Znajduje się tam także nowoczesna strefa SPA z przeróżnymi masażami, przestrzeń dla dzieci, restauracja z wyśmienitymi potrawami. I to otoczenie! Obiekt posiada także część konferencyjną i bankietową. Co więcej, na terenie hotelu można wziąć także ślub!

Aktywnie

Hotel Prezydent w Spale

Jeśli lubicie odpoczynek na łonie natury, Hotel Prezydent bardzo się wam spodoba! Jeśli do tego uwielbiacie aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, poczujecie się tam jak w raju! Spacery, uprawianie nordic walkingu to dopiero początek. Do tego możliwość jazdy na rowerze i spływu kajakowego rzeką Pilicą. Możecie też wybrać się do pobliskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, historycznych Bunkrów w Konewce, czy do malowniczego Inowłodza!

Restauracja „Gęś i Wino”

Najwyższy czas zadbać o dostarczenie do organizmu czegoś pysznego. W tym celu najlepiej skierować się do hotelowej Restauracji „Gęś i Wino”. Menu jest sezonowe. Znajdują się w nim przystawki, zupy, sałatki i wyśmienite dania główne – w tym między innymi stek z polędwicy wołowej, gołąbek z karpia, placuszki z kiszonej kapusty. Są także wegańskie klopsiki. Dodatkowo tamtejsza karta win jest naprawdę inspirująca. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Hotel Prezydent w Spale

Hotel Prezydent jest naprawdę wyjątkowy i powinniście to poczuć na własnej skórze. Moja wizyta w tym miejscu niestety dobiegła końca. Jednak nic straconego! Wiosną na pewno tam wrócę i to w dodatku z Franiem. Psy są w tym miejscu także mile widziane!


Related content