Opoczyńska Fala

Opoczyńska Fala

Opublikowany Dodaj komentarz

Skoro „w zdrowym ciele zdrowy duch”, to na terenie Krytej Pływalni Opoczyńska Fala znajdziecie coś zarówno dla ciała, jak i dla ducha! Basen pływacki i rekreacyjny, zjeżdżalnia, sauny, łaźnia parowa, tor przeszkód i pomieszczenia do masażu to tylko niektóre z tamtejszych atrakcji!

Pływalnia Opoczyńska Fala znajduje się w sercu Opoczna w bezpośrednim sąsiedztwie MDK. Jej bryła jest na tyle charakterystyczna, że nie sposób jej nie zauważyć.

Sport i rekreacja

Opoczyńska Fala

Na terenie basenu pojawiają się nie tylko mieszkańcy miasta, którzy chcą popływać, ale także grupy szkolne i sportowcy, którzy przygotowują się do zawodów. Organizowane są tam także zajęcia z nurkowania. To miejsce tętni życiem właściwie o każdej porze dnia.

Opoczyńska Fala aktywnie

Opoczynska Fala

Jeden z najzimniejszych dni tego roku. Na dworze siarczysty mróz, po przekroczeniu drzwi wejściowych widzę, że na basenie jest spory harmider. Okazuje się, że aktualnie zajęcia mają tam dwie klasy. Dzieciaki wyglądają na bardzo szczęśliwe.

Opoczynska Fala

Zwłaszcza, że wyjątkowo mogą skorzystać z toru przeszkód, który jest dostępny tylko w weekendy. Jak się okazuje, to strzał w dziesiątkę, bo ustawia się do niego całkiem spora kolejka. Równocześnie dzieciaki uczą się pływać, słuchają rad od nauczycieli i ratowników.

Czytaj także: Atrakcje w Opocznie

Basen pływacki

Opoczynska Fala

Przechadzam się wokół basenu pływackiego i wygląda on naprawdę imponująco! Ma powierzchnię 25m x 12,5 m, a w najgłębszym miejscu sięga do 1,80 m. Posiada 6 torów i 102 miejsca dla kibiców na trybunach. Największe wrażenie sprawia z wysokości schodów prowadzących do zjeżdżalni.

Basen rekreacyjny

Tuż obok znajduje się basen rekreacyjny o wymiarach 12,5m x 6m i głębokości od 0,70m do 0,90m. Można skorzystać tam z masażu bocznego i masażu karku. Są tam także gejzery powietrzne. To się dopiero nazywa relaks! Jeśli chcecie zrobić coś bardziej szalonego, postawcie na przejażdżkę zjeżdżalnią (o wymiarach 58m długości).

Opoczyńska Fala tętni życiem

Podczas rozmowy z pracownikami Krytej Pływalni Opoczyńska Fala dowiedziałam się, że na terenie basenu właściwie cały czas coś się dzieje. Pierwsze osoby, które tam trenują pojawiają się już o 6:00. Potem realizowane są zajęcia dla szkół, organizowane są kursy pływania i nurkowania. Oczywiście są też mieszkańcy Opoczna, którzy po prostu chcą popływać. Drzwi basenu dla osób indywidualnych otwierają się o godzinie 11:00.

Strefa relaksu

Opoczyńska Fala

Ostatnim etapem mojej wizyty na terenie Krytej Pływalni Opoczyńska Fala jest strefa odnowy biologicznej. I tu też się dzieje! Znajduje się tam sauna sucha i łagodna, łaźnia parowa, basen schładzający, natryski regenerujące, bicze wodne, a także pomieszczenie do masażu. Całość prezentuje się naprawdę super!

Sportowe Opoczno

Po wizycie w Opoczyńskiej Fali muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Kompletnie nie spodziewałam się tego, że czeka tam na nas aż tyle atrakcji!

To jedno z najważniejszych miejsc na sportowej mapie tego miasta! Opoczyńscy pływacy odnoszą sukcesy! Tak jak Adaś Wdówka, znany z programu „Down the road”. Teraz czas na was! Zróbcie coś dobrego dla siebie. Podnieście się z kanapy i wybierzcie na basen! Nie będziecie żałować.

Opoczyńska Fala informacje praktyczne


Related content