Zimowe Opoczno

Zimowe Opoczno

Opublikowany Dodaj komentarz

Opoczno w zimowej odsłonie prezentuje się naprawdę pięknie! Oto kilka moich kadrów.

PEGAZ

PEGAZ to bez wątpienia jeden z najważniejszych symboli miasta! Znajduje się w samym sercu Opoczna, tuż obok Miejskiego Domu Kultury. Niedawno przeszedł renowację, która pozwoli przetrwać przez kolejne lata.

Kościół św. Bartłomieja

Zimowe Opoczno

Na co warto zwrócić uwagę będąc w Kościele św. Bartłomieja? Na pewno na Kaplicę Matki Boskiej z gwiaździstym sklepieniem i późnogotycką chrzcielnicą z połowy XV wieku oraz na marmurowy nagrobek Anny i Jerzego Karwickich. Przy wejściu do plebanii znajduje się kamienna płyta z połowy XVII wieku. Po lewej stronie od wejścia do kościoła mieści się zabytkowa dzwonnica z XIX wieku. Ta budowla zachwyca zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Kościół jest ogromny, a kiedy wejdziecie do środka poczujecie niemal mistyczny klimat.

Zalew

Zimowe Opoczno

Opoczyński zalew to kapitalne miejsce na uprawianie sportu (jogging, nordic walking). Ja bardzo chętnie zabieram tam Franka na poranne spacery! On je wprost uwielbia!

Czytaj także: Atrakcje w Opocznie

Zimowe Opoczno

Natura

Nie od dziś wiadomo, że Opoczno otoczone jest piękną naturą. Pobliskie lasy są kapitalnym miejscem na relaks. Uprawianie sportu, czy po prostu rodzinne spacery będą dla was czystą przyjemnością.

Czytaj także: Muzeum Regionalne w Opocznie

Zimowe Opoczno
Zimowe Opoczno

Plac Kościuszki

Ostatnim przystankiem na dzisiejszej trasie jest plac Kościuszki. Tegoroczna dekoracja świąteczna jest naprawdę imponująca. Przebywając w okolicy warto wpaść do Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa i wypożyczyć ciekawą książkę na długie, zimowe wieczory.

Related content