Wystawa Leonardo da Vinci

Wystawa Leonardo da Vinci w Łodzi

Opublikowany Dodaj komentarz

Wystawa Leonardo da Vinci to wyjątkowe wydarzenie kulturalne w naszym kraju. Ekspozycja prezentująca dzieła wybitnego twórcy zapiera dech w piersiach. Jeśli tylko planujecie wizytę w Łodzi, koniecznie się tam wybierzcie – warto!

Wystawa Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci to postać absolutnie wyjątkowa. Był konstruktorem, odkrywcą, rzeźbiarzem, matematykiem, geologiem, architektem, pisarzem, anatomem i malarzem. Dzieła tego nietuzinkowego człowieka renesansu służą ludzkości do dziś. Konstrukcje i projekty Leonarda inspirują współczesnych konstruktorów i architektów.

Wystawa Leonardo da Vinci

Na temat Leoanarda da Vinci napisano mnóstwo książek, powstały liczne dokumenty i opracowania. Teraz przyszedł czas na wystawę. Mamy ogromne szczęście bo po Paryżu, Monachium i Brazylii wystawa trafiła do naszego kraju.

Wystawa Leonardo da Vinci trafiła do Łodzi

Wystawa Leonardo da Vinci

Ekspozycja prezentująca twórczość wszechstronnego Leonarda znajduje się na terenie EC 1 Łódź – Miasto Kultury. Lepszego miejsca sam Leonardo nie mógł sobie wymarzyć. To nowoczesne Centrum Nauki i Techniki jest nie tylko świetnym obiektem sprawdzającym się przy tego typu wystawach, ale przede wszystkim to najlepszą wizytówką Łodzi. Ogromne, przestronne wnętrza i genialny projekt budynku robią ogromne wrażenie nawet na największych malkontentach.

Jest w czym wybierać

Wystawa Leonardo da Vinci

Na wystawę składa się aż 70 eksponatów! Zobaczycie tam mnóstwo modeli, projektów i prototypów. Fani robotyki, inżynierii lotnictwa poczują się tam jak w raju. Twórcy Wystawy Leonardo da Vinci zadbali o to, aby poprzez interaktywne instalacje, filmy i przekłady zwiedzający zdali sobie sprawę jak ogromny wpływ na dzisiejszą naukę, sztukę i architekturę miały konstrukcje i projekty Leonarda.

Wystawa Leonardo da Vinci

Gwarantuję Wam, że nudzić się tam nie będziecie. Da Vinci tworzył w niepowtarzalny sposób. Dziś koncepcje, etapy realizacji i wybitne rysunki tego mistrza mogą poznać absolutnie wszyscy. Wyobraźcie sobie, że projekty Leonarda przyczyniły się między innymi do konstrukcji największego samolotu pasażerskiego świata – Airbusa A 380. Takich perełek jest więcej, zresztą przekonacie się sami.

Polscy Leonardowie

Wystawa Leonardo da Vinci

Podczas zwiedzania wystawy Leonardo da Vinci koniecznie podążajcie się w kierunku ekspozycji dotyczącej wybitnych polskich wynalazców i konstruktorów – Polscy Leonardowie. Nie myślcie sobie, że Polacy byli w czymkolwiek gorsi. To nasi rodacy wynaleźli między innymi: biopleograf (pierwszy projektor), telektroskop (protoplasta telewizji elektrycznej), system barwnego filmu (pierwowzór Technicoloru) a także kamizelkę kuloodporną.

Wystawa Leonardo da Vinci

Muszę przyznać, że wystawa Leonardo da Vinci zrobiła na mnie naprawdę ogromne wrażenie. EC 1 Łódź jest naprawdę kapitalnym miejscem. Myślę, że właśnie tam będą zmierzali turyści odwiedzający Łódź. To prawdziwa perła na mapie tego miasta! Ogromne się cieszę, że mogłam się tam znaleźć i serdecznie polecam Wam zarówno wystawę Leonardo da Vinci, jak i samo EC1!

Wystawa Leonardo da Vinci praktycznie

Wystawa Leonardo da Vinci

EC1 Łódź znajduje się 5 minut drogi spacerem od dworca Łódź Fabryczna

Wystawa trwa do 03.06.2018

Godziny otwarcia:
od wtorku do piątku:
9:00 – 19:00
w soboty i niedziele:
10:00 – 20:00

Ceny biletów

Normalne: 39 zł, ulgowy: 24, rodzinny 2+1 29 zł.

Zobacz także: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Related content