Wrocław jesienią – co warto zobaczyć ?

Opublikowany 31 komentarzy

Wrocław jest jednym z tych miast, które piękne prezentują się o każdej porze roku. Nie dość, że jest  pięknie, to w dodatku nie będziecie się tam nudzić. Atrakcji w stolicy Dolnego Śląska zdecydowanie nie brakuje. Sprawdźcie moje propozycje i wybierzcie się na inspirujący spacer. Wrocław

Nie bez przyczyny Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury 2016. W tym mieście jest całe mnóstwo atrakcji zarówno dla fanów sztuki, kultury, czy też muzyki. Niemal każdego dnia we Wrocławiu odbywają się przeróżne eventy. Mam tę przyjemność, że mogę pojawiać się w stolicy Dolnego Śląska kilka razy w roku i muszę przyznać, że zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem tego miasta. Szczególnie polecam Wam wycieczkę jesienią. Jestem pewna, że wrócicie zachwyceni.

Transport do Wrocławia

PKP Intercity

Od kiedy do Wrocławia można dotrzeć nowoczesnymi pociągami PKP Intercity, podróże do Dolnego Śląska są o wiele przyjemniejsze. Podróż z Warszawy trwa 3 godziny i 40 minut i mija naprawdę błyskawicznie.

Wrocław i Pergola

Wrocław

Podczas jesiennej wyprawy do Wrocławia koniecznie powinniście wybrać się na spacer na teren Pergoli przy Hali Stulecia. To ostatnio mój numer jeden na turystycznej mapie miasta. Prace nad budową zakończono w 1913 roku.

Wrocław

Długość Pergoli wynosi aż 650 metrów, a liczy ona ponad 700 słupów, które są porośnięte bluszczem. Sami przyznacie, że to idealne miejsce na spacer. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w październiku liście zaczynają powoli zmieniać kolor….

Wrocław

Pomiędzy Halą Stulecia a Pergolą znajduje się ogromna multimedialna fontanna. Po spacerze spokojnie można przysiąść i zobaczyć genialny pokaz.

Wrocław

Okolice Katedry

Katedra Jana Chrzciciela to jedna z najważniejszych atrakcji na mapie Wrocławia. To bardzo klimatyczne miejsce. Mało kto wie, że to miejsce ma taras widokowy, z którego zobaczycie serce miasta.

Wrocław

Wstęp kosztuje zaledwie 5 złotych i naprawdę warto się zdecydować. Ze Sky Tower owszem zobaczycie panoramę miasta, jednak to właśnie z Katedry zobaczycie to co we Wrocławiu najpiękniejsze.

Wrocław

Widać stamtąd między innymi nabrzeże, czy Most Grunwaldzki i charakterystyczne budynki z czerwonymi dachami.

Wrocław

Stare Miasto

Z okolic Katedry obowiązkowo warto wybrać się na spacer w stronę Starego Miasta. Wtedy poczujecie prawdziwy klimat i charakter miasta. Brukowane uliczki, stare kamienice sprawią, że poczujecie dawny klimat miasta.

Wrocław

Choć Wrocław jest nowoczesnym europejskim miastem, to jego dawny duch został tam zachowany. Wystarczy zaledwie jedna wycieczka  żeby zakochać się w stolicy Dolnego Śląska bez pamięci. To miasto ma duszę. Szukacie miejsca na jesienny city break ? Nie zastanawiajcie się i rezerwujcie bilet!

Wrocław

Zapraszam na mój profil na YT, gdzie znajdziecie między innymi filmik z wnętrza pendolino.

 

 

 

 

 

 

 

Related content