Wrocław i Równoleżnik Zero

Opublikowany Dodaj komentarz

W ubiegły weekend odbyła się 5 edycja Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego „Równoleżnik Zero”. Miałam okazję przedstawić tam krótką prezentację na temat Finlandii.

Równoleżnim Zero

Równoleżnik Zero to genialny event dla prawdziwych fanów podróżowania! 3 dni, mnóstwo prelekcji i motywujące spotkania z podróżnikami. A wśród nich Marcin Meller – gość specjalny, który swoją prezentację poświęcił Gruzji. Uczestnictwo w tym Festiwalu w roli prelegentki było dla mnie prawdziwym wyzwaniem, a zarazem ogromną przyjemnością! Zwłaszcza jeśli po raz kolejny miałam okazję spędzić czas w pięknym  Wrocławiu. Po raz kolejny przekonałam się, że to miasto ma niesamowity klimat.

Równoleżnim Zero

Podczas podróży do Wrocławia byłam pewna, że spędzę w tym mieście kolejny wspaniały weekend. Byłam zmotywowana i odrobinę zestresowana. Wystąpienie w gronie tak wspaniałych osobistości jak Marcin Meller, czy Elżbieta i Andrzej Lisowscy to dopiero wyzwanie! Choć moja prezentacja była w pełni przygotowana, nie byłam pewna czy wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Wrocławski Festiwal Podróżniczy Równoleżnik Zero rozpoczął się 7 kwietnia i trwał do 9 kwietnia 2016. Podczas trzech dni prelekcji swoje prezentacja na temat Europy przedstawiało grono wspaniałych podróżników. Można było usłyszeć informacje nie tylko na temat konkretnych krajów Europy, ale także na temat zwyczajów, podróży tematycznych, czy też kuchni. Każdy fan podróżowania znalazł tam coś dla siebie. Dodatkowym atutem jest fakt, iż festiwal odbył się w niezwykle klimatycznej Bibliotece Turystycznej przy ulicy Szewskiej. Podczas krótkiego spaceru po tym budynku znalazłam tam kilka książkowych perełek. Jeśli będzie we Wrocławiu, koniecznie się tam wybierzcie.

Miałam wrażenie, że moja prelekcja trwała zaledwie krótką chwilę. Oczywiście początkowo towarzyszył mi stres, jednak z każdą kolejną minutą było coraz lepiej 🙂 Wystąpienie podczas Równoleżnika Zero było dla mnie ogromną przyjemnością! Mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję odwiedzić Bibliotekę Turystyczną we Wrocławiu i z ogromną chęcią znów pojawię się na Równoleżniku Zero 🙂

 

Related content