Wejście na Gubałówkę zimą nie będzie wymagało od Was zbyt wielkiej kondycji. Zdobycie tego szczytu od strony Kościeliska to zdecydowanie jedno z najprostszych tatrzańskich wyzwań. Warto zdecydować się na tę wyprawę, to doskonała rozgrzewka do kolejnych aktywności.
Są takie miejsca w Tatrach, które traktuję już tylko jako trening i bazę wypadową do kolejnych wycieczek/wspinaczek, tak jest na przykład z drogą do Morskiego Oka. Morskie Oko zimą
To jedynie początek trasy do Doliny Pięciu Stawów albo na Rysy. Wszystko jednak zależy od tego jaki jest stan Waszej kondycji fizycznej.
Jeśli na co dzień nie jesteście zbyt aktywni to właśnie takie cele powinniście obierać. To doskonały trening do Waszego organizmu.
Wejście na Gubałówkę zimą
Ja każdą wizytę w Tatry zaczynam od zdobycia Gubałówki, to świetny początek. Tę trasę możecie spokojnie pokonać zarówno w okresie zimowym, jak i letnim.
To tylko i wyłącznie kwestia dobrych chęci. Zdobycie Gubałówki zimą będzie od Was wymagało pokonania (1126 m n.p.m).
Podróż proponuję rozpocząć z Kościeliska (niewielka miejscowość, położona 4 km. od Zakopanego). Podczas każdej mojej wizyty w Tatrach zatrzymuję się w tym uroczym miejscu.
Jest z dala od zakopiańskiego zgiełku i tłumu turystów. Nie zaznacie tam straganów z kiczowatymi pamiątkami. Jeśli lubicie ciszę i spokój – to Kościelisko jest dla Was.
Trasa z Kościeliska na szczyt Gubałówki jest asfaltowa i niezbyt stroma. Pokonanie jej zajmie Wam około 40 minut, jeśli zdecydujecie się na kilka dłuższych przystanków, czas spaceru będzie wynosił maksymalnie godzinę.
Podczas drogi będą Wam towarzyszyć widok panoramy Tatr. Wszystkie najwyższe szczyty będą w zasięgu wzroku. Drogę przecina kolejka na Butorowy Wierch. Z Gubałówki prowadzi także wyciąg na Polanę Szymoszkową.
Mi w czasie tegorocznej wyprawy na Gubałówkę towarzyszył siarczysty mróz (temperatura wynosiła – 24 stopnie). Momentami bywało naprawdę ciężko, ale było warto.
Wejście na Gubałówkę zimą – praktycznie
Początek trasy – Kościelisko
Stopień trudności – niski
Czas pokonania – 40 minut
Zobacz także co możesz robić w Tatrach zimą