Tatry Wysokie dla narciarzy

Opublikowany 19 komentarzy

Tatrzańska Łomnica, Jezioro Szczyrbskie i Stary Smokowiec to nowoczesne ośrodki narciarskie położone w Tatrach Wysokich!
Sezon narciarski w pełni! Fani białego szaleństwa są w siódmym niebie. Śniegu na stokach nie brakuje, więc jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na wyjazd w góry, to najlepszy moment. Idealnym miejscem na szusowanie po górskich stokach są resorty położone tuż za naszą słowacką granicą!

Tatrzańska Łomnica

Tatry Wysokie to wspólna nazwa, pod którą kryją się trzy nowoczesne ośrodki narciarskie na Słowacji: Tatrzańska Łomnica, Jezioro Szczyrbskie oraz Stary Smokowiec. W odległości zaledwie 60 kilometrów od Zakopanego znajduje się mnóstwo atrakcji dla narciarzy, a w tym: aż  24 kilometry tras zjazdowych, 20 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów. Gwarantuję nie będziecie się tam nudzić.

Tatry Wysokie 3

Tatry Wysokie – sezon narciarski

Nowoczesny system naśnieżania w Tatrach Wysokich gwarantuje fanom białego szaleństwa śnieg przez niemal 5 miesięcy w roku! Oficjalnie sezon narciarski rozpoczyna się tam 22 grudnia. Sezon główny trwa od 23.12. do końca marca. Tak zwane „wiosenne szusowanie” trwa od 30 marca aż do zniknięcia białego puchu.

Tatry Wysokie 3

Tatrzańska Łomnica to największy i najpopularniejszy resort narciarski w Tatrach Wysokich. Dobra strategia marketingowa sprawiła, że o istnieniu tego ośrodka wie zdecydowana większość Polaków. Ośrodek jest położony u zbocza największego słowackiego szczytu o takiej samej nazwie. Widoki naprawdę zapierają dech w piersiach. Na szczyt Tatrzańskiej Łomnicy zawiezie Was nowoczesna kolejka linowa.

Tatry Wysokie

Trasę zjazdową dla narciarzy stanowi aż 1300 metrowe przewyższenie. Poza nią na terenie Łomnicy znajdują się trasy do szusowania o łącznej długości 5 km oraz 5,5 kilometrowa trasa carvingowa. Na terenie ośrodka znajdują się dwie nowoczesne kolejki linowe

Tatry Wysokie 4

Jezioro Szczyrbskie gwarantuje turystom idealne warunki do narciarstwa zjazdowego, biegowego, a także slalomu. Fani snowboardu będą się świetnie bawić w położony tam snowparku.

Tatry Wysokie

Stary Smokowiec to idealne miejsce dla początkujących narciarzy. Łagodne stoki zdecydowanie sprzyjają nauce. Na terenie ośrodka każdego dnia odbywa się dzienna i wieczorna jazda na sankach. Skipassy w porównaniu do pozostałych ośrodków są w tym resorcie zdecydowanie tańsze.

Tatrzańska Łomnica

Profesjonalna szkoła jazdy

Na terenie słowackich ośrodków w Tatrach wysokich znajduje się profesjonalna szkoła jazdy. Doświadczeni instruktorzy pomogą Wam stawiać pierwsze kroki na stokach. Zaopatrzycie się tam także w sprzęt narciarski.

Tatry Wysokie

Skipassy i Gopass

Na terenie resortów w Tatach Wysokich obowiązują dwa rodzaje biletów dla narciarzy. Tradycyjne Skipassy bez problemu zakupicie w kasach. Najtańszy całodniowy Skipass na początku sezonu narciarskiego kupicie za 28 euro.

Tatry Wysokie

Dużo korzystniejszą opcją jest GOPASS czyli wstęp na teren ośrodków, którego zakupu możecie dokonać również online. To również swoistego rodzaju karta lojalnościowa, która umożliwi Wam dokonywanie różnych zakupów na terenie wszystkich ośrodków. Posiadając GOPASS ominiecie kolejki do stacjonarnych kas, co więcej uprawnia Was także do całodniowej wizyty w parku wodnym Tatralandia.

Ośrodki narciarskie w Tatrach Wysokich 

Tatry Wysokie

Zdjęcia: TMR

Related content