#Stambuł

#Stambuł – gdzie zrobisz genialne zdjęcia na IG?

Opublikowany Dodaj komentarz

#Stambuł to jedno z najbardziej instafriendly miast na świecie. Nie brakuje tam niezwykłych budowli, zapierających dech w piersiach krajobrazów, apetycznych potraw i wszechogarniających kolorów. Chcesz umieścić to wszystko na instgramowym koncie? Podpowiem, gdzie należy się wybrać!

Kulturalna stolica Turcji przepełniona jest soczystymi kolorami. Niemal na każdym kroku doświadczysz tam widoku przeróżnych barw. Turcy nienawidzą nudy. Dlatego zamiast szarych i smutnych ulic zobaczysz w Stambule kolorowe budynki, ulice, restauracje, a na pysznych daniach kończąc. To miasto to istny raj dla fotografów. Od czego warto rozpocząć zwiedzanie #Stambułu? Oczywiście od przeprawy promowej po Bosforze!

Zobacz także: Co warto zobaczyć w Stambule?

Rejs po Bosforze

Rejs po Bosforze to absolutny must have podróży do #Stambułu. Oglądanie tego miasta z perspektywy promu pasażerskiego to rzecz, którą zapamiętasz do końca życia. Przekonasz się wtedy jak jest tam pięknie. Poza niesamowitymi krajobrazami, dostrzeżesz mnóstwo popularnych atrakcji (Błękitny Meczet, Wieża Galata itd).

Do tego dochodzą mewy i aromatyczna turecka herbatka. Przystanków i kierunków jest sporo. Promy wyruszają z przystani Eminönü. Możesz stamtąd popłynąć między innymi na azjatycką stronę miasta!

Widok z Wieży Galata

Marzysz o tym żeby zobaczyć #Stambuł z wysokości? Jeśli tak, koniecznie postaw na Wieżę Galata. Budowla, która znajduje się w sercu miasta pozwala zobaczyć tą metropolię w całej okazałości. Wieża Galata ma ponad 60 metrów wysokości i znajduje się w dzielnicy Beyoğlu . Okrągła platforma widokowa pozwala oglądać to miasto z perspektywy 360.

#Stambuł bez herbaty?

#Stambuł bez tureckiej herbaty byłby jak Zakopane bez Giewontu. Jeśli więc tam będziesz, koniecznie zrób zdjęcie tego napoju w charakterystycznej, niewielkiej szklance. Kupisz ją absolutnie wszędzie. Ja do końca życia zapamiętam popijanie tureckiej herbaty nad Bosforem. Szum wody uderzającej o brzeg, latające mewy, tętniąca życiem ulica i aromat herbaty pachnący jak nigdzie indziej – takich rzeczy się nie zapomina.

Hagia Sophia

I przyszedł nareszcie czas na jeden z najważniejszych stambulskich zabytków. Mowa oczywiście o monumentalnej budowli Hagia Sophia. To istna perła architektury i chyba najlepsza wizytówka miasta. W czasie Cesarstwa Bizantyjskiego pełniła rolę najważniejszej świątyni chrześcijańskiej. Po zdobyciu Konstantynopola stała się meczetem. Dziś zachwyca zarówno rdzennych mieszkańców miasta, jak i podróżników, którzy docierają do Stambułu. Jeśli chcesz zrobić kapitalne zdjęcie na Instagram, koniecznie się tam wybierz!

Przeczytaj także: Nowy serial z Canem Yamanem

#Stambuł – must have

Pyszne śniadanie z widokiem na najważniejsze zabytki Stambułu? Oszem, to możliwe! Wystarczy wybrać się do restauracji Cihannuma w dzielnicy Sultanahmet . Gwarantuję, że zrobisz tam nie tylko kapitalne zdjęcia potraw, tureckiej herbaty, ale także dwóch monumentalnych budowli – Hagia Sophia i Błękitny Meczet z pewnością będą tam w zasięgu Twojego aparatu.

Dzielnica Balat

Balat to jedna z najbardziej kolorowych dzielnic Stambułu. To miejsce, w którym historia spotyka się z teraźniejszością. Balat znajduje się w europejskiej części miasta, na zachodnim brzegu Złotego Rogu. Początkowo była zamieszkiwana przez Żydów Sefardyjskich, którzy po powstaniu Izraela wyemigrowali. Następnie osiedlili się tam Kurdowie i zamieszkują to miejsce właściwie do dziś. W tej dzielnicy znajdziesz mnóstwo domów pomalowanych na żywe kolory, słynne kolorowe schody i wiele, wiele innych miejsc, w których zrobisz zdjęcie idealne na Instagram.

Grand Bazaar

Skoro już mowa o kolorach, to nie mogłabym nie wspomnieć o Grand Bazaarze. Ależ tam się dzieje! Stoiska z kolorowymi lampami, mnóstwo przeróżnych przypraw, biżuteria, porcelana. Właściwe niemal każda alejka na terenie Grand Bazaaru skrywa jakieś skarby. Jestem pewna, że znajdziesz tam ciekawe miejsce na wykonania rewelacyjnego zdjęcia.


Related content