Śnieżka w obłokach

Opublikowany 27 komentarzy

Śnieżka w obłokach to nawa atrakcja na turystycznej mapie Czech. Jeśli niezapomnianych wrażeń i odrobiny adrenaliny, koniecznie się tam wybierzcie!

Dolní Morava to ośrodek górski, znajdujący się odległości zaledwie 19 km od granicy z Polską. Na jego terenie w grudniu   ubiegłego roku otwarto   niesamowitą trasę widokową – Śnieżka w obłokach, która gwarantuje odwiedzającym zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Śnieżka w obłokach

Śnieżka w obłokach – konstrukcja

O ile większość europejskich tras widokowych i kolejek górskich nie zachwyca swoich wyglądem (w przeważającej części to stosunkowo stare obiekty), to w przypadku tej budowli możemy mówić o bardzo ciekawym projekcie. 750 metrów długości, drewno modrzewiowe, stal i mnóstwo zakrętów sprawiają, ze od samego widoku może nam się zakręcić w głowie z wrażenia. Trasa powstała na górze Slamnik (1116 m n.p.m.), a jej wysokość sięga 55 metrów.

Śnieżka w obłokach

Ze najwyżej położonego punktu obserwacyjnego jesteśmy w stanie dostrzec masyw Králickiego Śnieżnika, dolinę rzeki Moravy, Jesioniki, Suchý vrch, zobaczymy nawet Karkonosze ze Śnieżką. Obiekt jest całkowicie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na szczyt trasy widokowej bez problemu dotrą zarówno wózki inwalidzkie, ale także i dziecięce. W okresie letnim na Śnieżce w obłokach funkcjonuje także kryta zjeżdżalnia o długości 101 metrów.

Śnieżka w obłokach

Śnieżka w obłokach nie jest jedyną atrakcją turystyczną na terenie tego przygranicznego ośrodka. Dolní Morava to 7 szlaków narciarskich, których długość wynosi prawie 10 kilometrów. Funkcjonują tam 2 kolejki krzesełkowe oraz 3 orczykowe. Ośrodek jest świetnie przygotowany na przyjęcie najmłodszych – Kid Parki, ruchome chodniki, karuzela, a także postacie z bajek nie pozwolą dzieciom na nawet minutę nudy.

Śnieżka w obłokach

Śnieżka w obłokach praktycznie

Trasa widokowa znajduje się w pobliżu schroniska Slaměnka. Na jej teren można dotrzeć kolejką, bądź pieszo (niebieski szlak turystyczny). Śnieżka w obłokach jest czynna przez cały rok, w sezonie zimowym od 10:00 do 16:00.

Śnieżka w obłokach 5

Cennik

Bilet wstępu na teren trasy wynosi 43 zł dla osoby dorosłej, bilet rodzinny: rodzice + max 3 dzieci – 97 złotych. Cena biletu obejmuje przejazd kolejką w obie strony.

Śniezka w obłokach 2

Related content