Simit House - cukiernia turecka

Simit House – cukiernia turecka w Warszawie

Opublikowany Dodaj komentarz

Simit House to cukiernia z tureckimi przysmakami i aromatyczną herbatą. Choć to nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy, to jestem pewna, że szybko zyska popularność! Ja zakochałam się bez pamięci i wy też się zakochacie!

Tętniąca życiem Warszawa, jedno z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w stolicy. Wystarczy zaledwie kilka kroków aby z rogu ulicy Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej przenieść się do tureckiego świata. Wspaniałego świata! Po przekroczeniu drzwi wejściowych Simit House poczujecie iście niesamowity klimat i nie będziecie chcieli stamtąd wychodzić!

Simit House w Warszawie

Simit House - cukiernia turecka w Warszawie

Kapitalna lokalizacja cukierni to nie jedyny jej plus. Panuje tam bardzo przyjemna atmosfera Dyskretna turecka muzyka, aromatyczny zapach tureckiej herbaty, kawy i te smakołyki. Pamiętacie jak jakiś czas temu wspominałam moją wizytę w kawiarni Mado w Stambule? Będąc w Simit House poczułam się równie przyjemnie! Dzięki wizycie w tej cukierni przywołałam najpiękniejsze wspomnienia z wyjazdu do Turcji .

Menu

Menu cukierni tureckiej jest bardzo proste i znajdziecie tam wszystko, co prawdziwy fan Turcji chciałby zjeść lub wypić! Są oczywiście tradycyjne kawy i herbaty! Chyba nie muszę wspominać, że çay to absoluny must have wizyty w Simit House!

Czytaj także: Turecka herbata – na czym polega jej fenomen?

Desery

Jest słodka baklava z dodatkiem orzechów albo pistacji i kadayit. Pyszny turecki pudding z:

  • białą czekoladą
  • czekoladą
  • truskawką
  • bananem

Kolejna opcja to turecka szarlotka daktylowa lub jabłkowa i wisienka na torcie czyli kurabiye, czyli słynne tradycyjne tureckie ciastka

  • migdałowe
  • czekoladowe
  • jabłkowe
  • daktylowe

Śniadania

Zestawy śniadaniowe to w tej cukierni absolutna perełka. Co ważne – możecie je zamówić o każdej porze dnia! Są dostępne aż do zamknięcia lokalu – godzinny 22:00! Co znajdziemy w menu? Zestawy na słodko z konfiturami, serem, miodem i kremem orzechowym. A także zestawy wytrawne z simitem sałatką sezonową, serem, oliwkami, pastą i białym serem! Cudo! Koniecznie próbujcie!

Turecki klimat

Od kiedy odwiedziłam Simit House przy Świętokrzyskiej 18 w Warszawie, wiedziałam, że będzie to jedno z moich ulubionych miejsc w stolicy! Ba! Wiedziałam, że tak będzie jak tylko zobaczyłam ich profil na Instagramie! Szczerze – po obejrzeniu ich zdjęć po prostu nie da się nie zakochać! Jeśli lubicie turecki klimat, po prostu musicie się ta wybrać. Nie będziecie żałować Ja na pewno wrócę!

Simit House – turecka cukiernia na Facebooku

Simit House


Related content