Sabat Krajno Park Rozrywki i Miniatur

Sabat Krajno – bajkowy świat w sercu Gór Świętokrzyskich

Opublikowany Dodaj komentarz

Sabat Krajno to Park Rozrywki i Miniatur w województwie świętokrzyskim. Na jego terenie znajdziecie Aleję Miniatur, Park Linowy, Kino 3D, Lunapark, a także Stację Narciarską. Jedno jest pewne – nudzić się tam na pewno nie będziecie!

Województwo świętokrzyskie to istny raj dla podróżników. Atrakcji w tym regionie naprawdę nie brakuje. Lubcie góry? Wejdźcie na Łysicę. Lubicie zamki? Wybierzcie się do Chęcin albo Krzyżtoporu. Lubicie zabytkowe kościoły – wpadnijcie na Święty Krzyż! A co jeśli chcecie jednego dnia zwiedzić prawie cały świat? Mam coś dla Was! Sabat Krajno to istna perełka tego regionu! Wieża Eiffla, Opera w Sydney, Biały Dom to zaledwie początek!

Przyjemność dla dużych i małych

Sabat Krajno

Na teren Parku Rozrywki Sabat Krajno trafiłam zupełnym przypadkiem. Podczas jednego z weekendów postanowiłam po raz kolejny wybrać się w Góry Świętokrzyskie. Odwiedziłam Święty Krzyż, weszłam na Łysicę i podczas spaceru zobaczyłam drogowskaz ze starszą panią w chuście siedzącej na miotle. Pomyślałam wtedy ” a czemu nie?” i podążyłam w kierunku wytyczonym przez drogowskaz. Kiedy zobaczyłam kolorowe parasolki tuż przy wejściu, wiedziałam, że będzie ciekawie i wcale się nie pomyliłam! To miejsce tętni życiem i jest naprawdę wyjątkowe.

Aleja Miniatur

Sabat Krajno

Moją uwagę od samego początku przykuła tamtejsza Aleja Miniatur. Najpierw zobaczyłam Watykan, a potem było coraz lepiej. Na terenie Sabatu Krajno znajdziecie odwzorowanie ponad 60 budynków na świecie w skali 1:25. Jest Wieża Eiffla, Big Ben, Brama Brandenburska, Wieża w Pizie, czy World Trade Center. Większość budowli znajduje się na wzgórzu, dzięki czemu odwiedzający mogą się także zachwycać pięknymi krajobrazami. Nie jestem sobie w stanie nawet przypomnieć ile razy podczas tamtejszej wizyty padło słowo „WOW”. W tym miejscu można naprawdę świetnie się bawić.

Czytaj także: Gdańsk na weekend

Moc atrakcji w Sabat Krajno

Miniatury to jedno, jednak to zaledwie część atrakcji! Tamtejszy Park Linowy, Kino 3D i Lunapark to kolejne kapitalne miejsca! Naprawdę jest tam co robić i co najważniejsze – świetną zabawę mogą mieć zarówno dzieciaki , jak i dorośli. Można tam spędzić spokojnie nawet kilka godzin. Zimą możecie tam także poszusować. Stacja narciarska jest nowoczesna i świetnie wyposażona!

Restauracja Magia Sabatu

A co jeśli po zwiedzeniu całego kompleksu poważnie się zmęczycie? Spokojnie, można tam też odpocząć! Tuż obok wejścia znajduje się Restauracja Magia Sabatu z samymi pysznościami! Menu jest sezonowe, ale bez problemu znajdziecie w nim zarówno tradycyjne polskie potrawy (kotlet schabowy, rosół, pierogi), jak i różnego rodzaju pizze. Kawa, ciastko i coś mocniejszego też się znajdzie.

Zwiedzanie

Sabat Krajno

Park Rozrywki Sabat Krajno jest czynny w tygodniu roboczym w godzinach 10:00 – 17:00 a w weekendy 10:00 – 18:00 (Aleja Miniatur i Lunapark). Restauracja jest otwarta w tygodniu roboczym 10:00-17:30, a w weekendy: 10:00 – 18:30. Obiekt znajduje się zaledwie 20km od Kielc. Docierają tam autobusy MPK, a także prywatny bus. Dostępny jest tam także płatny parking. Ceny biletów różnią się w zależności od atrakcji. Za wejście do Alei Miniatur zapłacimy 35 zł za bilet normalny. Bilety są dostępne także online. Organizowane jest tam także zwiedzanie nocne.

Sabat Krajno – praktycznie

Strona oficjalna: Sabat Krajno

Cennik biletów

Restauracja – menu
Related content