Punkt widokowy w Sky Tower

Punkt Widokowy w Sky Tower

Opublikowany Dodaj komentarz

Punkt Widokowy na terenie Sky Tower to jedna z największy atrakcji Wrocławia! Znajduje się na 49 piętrze, co sprawia, że to najwyżej położony tego typu obiekt w Polsce. To świetna miejscówka dla turystów i każdego, kto chce zrobić fajne zdjęcie w stolicy Dolnego Śląska!

Ten drapacz chmur znajduje się na 4 miejscu listy najwyższych wieżowców w naszym kraju! Został wybudowany 2012 roku i pierwotnie miał być częścią kompleksu 5 budynków, z którego najwyższy miał sięgać 258 m. Oznacza to, że przebiłby PKiN w Warszawie. Jednak finalnie inwestycja zakończyła się wybudowaniem tylko jednego z nich. Obecnie w jego wnętrzu poza Punktem Widokowym znajduje się galeria handlowa, a także apartamenty mieszkalne.

Idealna miejscówka dla fotografów

Wizyta w Sky Tower to absolutny must have pobytu we Wrocławiu. Widoki, które rozpościerają się z okien budynku, zrobią wrażenie nawet na największych malkontentach. Bez problemu dostrzeżecie stamtąd serce miasta, najważniejsze atrakcje, a także szczyty: Śnieżkę, Ślężę i Chełmiec. Właściwie każda pora dnia gwarantuje zupełnie inne inne obrazy. Najpiękniej jest, kiedy słonce jest wysoko, w trakcie zachodu słońca i wieczorem, kiedy widoczne są światła. Jeśli chcecie zrobić ciekawe zdjęcia na terenie Stolicy Dolnego Śląska, to naprawdę kapitalna miejscówka!

Zwiedzanie Sky Tower

Sky Tower we Wrocławiu

Jak przebiega zwiedzanie Punktu Widokowego? Po pierwsze, polecam zakup biletów online. Mocno ułatwi wam to życie i przede wszystkim pomoże zaoszczędzić czas. Na stronie znajdziecie aktualne informacje o dostępnej puli biletów na daną godzinę. Sky Tower to popularna atrakcja turystyczna i może się okazać, że danego dnia zabraknie dla was biletów. Zwłaszcza jeśli planujecie wizytę weekendową. Nie musicie zabierać ze sobą wydrukowanych wejściówek. wystarczy, że będziecie mieć je w telefonie. Potrzebne będą tylko w momencie skanowania. Pamiętajcie żeby przed wizytą sprawdzić pogodę. Odpowiednia widoczność jest niezwykle ważna.

Punkt Widokowy na 49 piętrze

Zwiedzanie odbywa się zazwyczaj co 30 minut. Pamiętajcie żeby pojawić się na miejscu punktualnie! Każda grupa odwiedzających wchodzi do budynku o konkretnej godzinie. Po zeskanowaniu biletów wstępu, przechodzimy do windy, która zawozi całą grupę na 49 piętro. Jeśli się spóźnicie, nie będziecie mieli możliwości wjazdu indywidualnego i bilet po prostu przepada. Na miejscu macie około 20 minut na zwiedzanie. Można wykonywać tam zdjęcia, nagrywać filmy albo skorzystać z lunety. Na końcu wizyty zostaniecie poproszeni o powrót do windy.

Bilety wstępu

Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 18 zł, ulgowy 12. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Do budynku nie można zabierać zwierząt, ani żadnych większych przedmiotów (np. walizki). Kasę znajdziecie na parterze budynku.

Godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek: 9:00 – 21:00

piątek – sobota: 9:00 – 22:00 (ostatni wjazd o 21:30)

niedziela: 10:00 – 22:00 (ostatni wjazd o 21:30)

Gwarantuję, że nie będziecie żałować tej wizyty!

Related content