Pomysły na Walentynki w Polsce

Opublikowany 1 komentarz

Pomysły na Walentynki?  Spędź ten dzień w Polsce. Wybierz jedno z polskich miast i zapamiętaj tę wizytę do końca życia!

Pomysły na Walentynki

Nie przepadasz za zatłoczonymi restauracjami,  ani wypełnionymi po brzegi salami kinowymi? Chcesz spędzić 14 lutego w niezwykłym miejscu? Postaw na Polskę. W naszym kraju czeka na Ciebie i drugą połówkę mnóstwo atrakcji. Wystarczy się zdecydować!


Polska to perła na mapie Europy. Jest u nas całe mnóstwo atrakcji.  Ze względu na bogatą historię mamy ogromne pole do popisu w kwestii zabytków.  Zdecydowanie ich u nas nie brakuje. Nie możemy narzekać także na brak interaktywnych wystaw i muzeów. Przemieszczanie się po Polsce jest naprawdę przyjemnością. Nasza komunikacja kolejowa w ostatnich latach zmieniła się na plus. Tanie latanie pomiędzy największymi miastami stało się faktem, zamiast rezerwacji stolika w modnej restauracji kup bilet na pociąg albo samolot i baw się dobrze!

Pomysł na Walentynki: Wrocław


Wrocław od jakiegoś czasu zajmuję  pierwsze miejsce na liście idealnych miejsc dla zakochanych – nie bez przyczyny! W tym mieście romantycznych miejsc nie brakuje. Wybierzcie się na spacer na Stare Miasto, powieście kłódkę na moście w okolicach Katedry albo odwiedźcie Pergolę. Tam poczujecie poczujecie klimat

Pomysł na Walentynki: Zamek Książ


Zwiedzając Zamek Książ w Wałbrzychu każda kobieta może poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Ta ogromna budowla jest otoczona piękną przyrodą.

Spacer po tamtejszym parku krajobrazowym to sama przyjemność.  Wewnątrz Zamku nikt nie będzie się nudził. Wybierzcie się koniecznie do położonej nieopodal Palmiarni.

Pomysł na Walentynki: Bydgoszcz


Bydgoszcz przeszła w przeciągu ostatnich kilku lat ogromną metamorfozę. Miasto zyskało nowy wygląd. Odrestaurowano  budynki, ulice. Poprawił się stan komunikacji miejskiej, przebudowano budynek dworca.

Będąc w Bydgoszczy koniecznie zdecydujcie się na spacer tamtejszymi bulwarami, zobaczcie urokliwe  Stare Miasto.

Świetnym pomysłem na spędzenie walentynkowego wieczoru jest wizyta w Muzeum Historii Brudu i Mydła. Prowadzone są tam warsztaty, podczas których uczestnicy tworzą własne mydło.

Pomysł na Walentynki: Gdańsk


Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Dzięki swojej lokalizacji ma do zaoferowania turystom mnóstwo ciekawych miejsc. Począwszy od Morza Bałtyckiego, przez piękną Starówkę, po nowoczesne muzea i ośrodki kulturalne.

Każdy znajdzie w tym mieście coś dla siebie. Ja proponuję wizytę w świetnie zaprojektowanym  Europejskie Centrum Solidarności. To absolutna perełka na mapie naszego kraju. Wybierzcie się także na AmberSky. To Koło Widokowe, dzięki , któremu zobaczycie panoramę miasta.

Zamek w Malborku


Wisienką na torcie jest propozycja wyjazdu do Malborka. Majestatyczny Zamek, który zobaczycie z niemal każdego punku na terenie miasta, ogromne wrażenie robi też na zwiedzających jego wnętrza.

Jego historia jest imponująca. Zwiedzanie kolejnych części tej budowli z każdym kolejnym krokiem zapiera dech w piersiach. Surowe sale i komnaty tworzą tam niepowtarzalny klimat. Trzeba to zobaczyć na własne oczy. Warto!

Related content