Pomysły na Sylwestra 2017 – zainspiruj się!

Opublikowany Dodaj komentarz

Szukasz pomysłu na Sylwestra 2017? Chcesz gdzieś wyjechać, a Twój budżet jest dość ograniczony? Przygotowałam dla Ciebie propozycje wyjazdów podczas, których nie wydasz mnóstwa pieniędzy.

Pomysły na Sylwestra w Polsce

pomysły na sylwestra 2017

Góry zimą? Zawsze! Tatry mają niepowtarzalny klimat zarówno latem, jak i zimą. W tym drugim przypadku nie dość, że będziecie mieli tam co robić, to śnieg i prawdziwą zimę na pewno dostaniecie w pakiecie. Polecam Wam położone o około 4 km od Zakopanego Kościelisko. To niewielka, ale bardzo urokliwa wieś z przepięknymi widokami. Znajduje się z dala od zgiełku i kiczu rodem z Krupówek.

Góry

pomysły na sylwestra 2017

To świetna baza wypadowa do pieszych wycieczek. Możecie stamtąd ruszyć na Gubałówkę, do Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej. Zimą warto zobaczyć Morskie Oko. Miłośnicy nart też będą mieli zajęcie. Mniej więcej w połowie drogi od Zakopanego znajduje się Polana Szymoszkową ze świetną infrastrukturą dla narciarzy. Noclegi w Kościelisku są zdecydowanie tańsze. Ceny rozpoczynają się od 30 złotych.

pomysły na sylwestra 2017

Pomysłów na Sylwestra jest naprawdę mnóstwo, wystarczy zastanowić się nad tym, co tak naprawdę lubicie. Były góry, zatem czas na morze. W tym przypadku mam dla Was  urokliwe miejscowości, w których zakochacie się od pierwszego wrażenia.

Pomysły na Sylwestra nad morzem

pomysły na sylwestra 2017

 

Ustka to niewielkie miasto, położone w pobliżu Słupska. Niegdyś była osadą rybacką i jednym z najważniejszych portów w naszym kraju. Oferuje turystom sporo atrakcji. Urokliwą Starówkę, Muzeum Chleba, plażę zachodnią i kilka świetnych restauracji.

pomysły na sylwestra 2017

Usta jest idealnym miejscem na zimowe spacery. Plaża wschodnia i zachodnia są połączone mostem, który jest otwierany o ściśle określonych porach. Warto przejść się do Orzechowa , a także zjeść świeżą rybę, wyłowioną przez tamtejszych rybaków.

pomysły na sylwestra 2017

Nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała Wam wyprawy do Trójmiasta. Tam zdecydowanie nie będziecie się nudzić. Korzystajcie z wachlarza nowoczesnych obiektów muzealnych, których jest rzeczywiście mnóstwo.

Trójmiasto

W Gdyni czekać na Was będzie urokliwa orłowska plaża, Port z historycznymi okrętami:  ORP Błyskawica i Dar Pomorza, nowoczesne Muzeum Emigracji. Miejsc do noworocznych spacerów jest tam całe mnóstwo. Warto przejść się do Kolibek, czy wzdłuż tamtejszej mariny.

pomysły na sylwestra 2017

W Gdańsku wstąpicie do Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, przespacerujcie się po Starówce. Charakterystyczny Żuraw, to obowiązkowy punkt każdej wycieczki.

Trójmiasto to nie tylko trzy miejscowości położone tuż nad brzegiem Bałtyku, ale przede wszystkim prężnie rozwijające się ośrodki kulturalne. Nie  brakuje tam ani ciekawych muzeów czy galerii, ani miejsc z pysznym jedzeniem. Na nudę nie będziecie tam na pewno narzekać.

Obowiązkowym punktem w Sopocie jest oczywiście Molo.

A może Białystok?

Białystok jest jednym z tych miejsc, w których zakochacie się od pierwszego wejrzenia. Niegdyś krzyżowały się tam losy Polaków, Białorusinów, Ukraińców i Niemców. Dziś jest prężnie rozwijającym się miastem z tradycjami.

Pomysły na sylwestra 2017

Nie od dziś wiadomo, że Podlasie ma wyjątkowe krajobrazy. Warto więc wykorzystać okazje i zobaczyć to wszystko na własne oczy. Obowiązkowymi punktami na mapie tego miasta są: Pałac Branickich, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Dawnych Fabrykantów. Wrócicie stamtąd zachwyceni – gwarantuję!

Olsztyn

Pomysły na Sylwestra

Były góry, morze, więc najwyższy czas na Mazury, a ściśle rzecz ujmując na ich stolicę – Olsztyn. To jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w naszym kraju. Atrakcji turystycznych jest cała moc (między innymi Zamek, czy Stare Miasto), ale nie możemy zapominać o pięknych jeziorach. Olsztyn jest idealny na 2-3 dniowy wypad.

Tylko we Lwowie

Pomysły na Sylwestra

Wśród moich pomysłów na Sylwestra nie mogło zabraknąć wyprawy zagranicznej. Gorąco polecam Wam urokliwy i bardzo klimatyczny Lwów. Mnie to miasto naprawdę zauriczyło  i na pewno zamierzam tam wrócić. Nie kłamią Ci, którzy mówią, że mimo historycznych zawirowań i zmian terytorialnych Lwów jest nadal polskim miastem.

Pomysły na Sylwestra

Na ulicach usłyszycie nasz język. Mieszkańcy są przesympatyczny, a czas chyba się tam zatrzymał. We Lwowie atrakcji nie brakuje. Od Starego Miasta, po muzea, Operę, po Cmentarz Orląt Lwowskich. Ceny noclegów rozpoczynają się od 35 złotych. Serio!

 

 

Related content