Podróżowanie a ponowne otwarcie gastronomii

Podróżowanie a ponowne otwarcie gastronomii

Opublikowany Dodaj komentarz

Stało się! Gastronomia ponownie się otwiera. To doskonała wiadomość dla podróżników. Już teraz możemy spożywać posiłki w ogródkach restauracyjnych, od 29 maja będzie to można zrobić wewnątrz lokali!

Nie wiem jak wy, ale ja kompletnie nie wyobrażam sobie podróżowania bez korzystania z dobrodziejstw regionalnej gastronomii. Podczas przemierzania nowych miejsc zawsze jadałam posiłki w lokalnych knajpach. Gdy tylko będzie to możliwe, z pewnością do tej tradycji wrócę, przy pełnym zachowaniu zasad sanitarnych. Na całe szczęście stanie się to już wkrótce!

Otwarcie gastronomii

Od 15 maja można korzystać z ogródków restauracyjnych, od 29.05 będzie można przebywać także wewnątrz restauracji. Niestety część lokali gastronomicznych nie przetrwała pandemii i zniknęły z rynku, inne zupełnie przestawiły się na posiłki na wynos. Są tez takie, które właśnie teraz się po raz pierwszy otwierają. Jeśli jesteście w tej trzeciej grupie i potrzebujecie wyposażenia, koniecznie zajrzyjcie tutaj: https://restoquality.pl/.

Pozostając w temacie gastronomii z ogromną przyjemnością opowiem o moich trzech ulubionych miejscówkach gastronomicznych!

Lokanta w Warszawie

To moje ulubiona knajpa serwująca tradycyjną turecką kuchnię. Dania są przygotowane z najwyższej jakości produktów. Obsługa jest przemiła i zawsze chętna do pomocy. W Lokancie panuje klimat, który doskonale pamiętam ze Stambułu, dlatego zawsze chętnie będę tam wracać 🙂

Cudne Manowce w Olsztynie

Ależ tam jest pysznie! Mimo, że w tej restauracji byłam już jakiś czas temu, do dziś pamiętam tamte smaki i atmosferę! Produkty regionalne najwyższej jakości w połączeniu ze świetnymi przepisami tworzą duet idealny. Tamtejsze potrawy są po prostu wyśmienite!

Zmiana Klimatu w Opocznie

Zmiana Klimatu znajduje się w moim rodzinnym Opocznie. Jedzenie w tej restauracji jest fenomenalne. W ostatnim czasie ten lokal zmienił swoje miejsce i już wkrótce będzie działał w pobliżu tamtejszego Zalewu. Ależ tam będą widoki! Jeśli macie ochotę na coś pysznego, koniecznie się tam wybierzcie 🙂


Related content