Park Skaryszewski wiosną

Opublikowany 13 komentarzy

Park Skaryszewski to bez wątpienia najpiękniejszy warszawski park. Szczególnie pięknie wygląda w okresie wiosennym. Koniecznie wybierzcie się tam na spacer. Nie będziecie żałować!

Mieszkańcom Warszawy o Parku Skaryszewskim opowiadać nie muszę. To miejsce, które wszyscy znamy bardzo dobrze, a przynajmniej powinniśmy.

Świetnie sprawdza się do joggingu, nordic walkingu, czy zwykłych spacerów. To genialna miejscówka na romantyczne przechadzki.

Przyjemnie czyta się tam książki i czasopisma. Nie wspominając o letnim opalaniu.

Park Skaryszewski – lokalizacja

Park Skaryszewski  znajduje się na Pradze Południe w obrębie ulic: Al. Waszyngtona i Zielenieckiej, w bliskiej odległości od Stadionu Narodowego.

Dotrzecie do niego wszystkimi możliwymi środkami warszawskiego transportu: metrem (M 2 – stacja Stadion Narodowy), tramwajami (7,22,9,24), oraz autobusami (np. 509).

Park Skaryszewski zajmuje stosunkowo sporą powierzchnię – to niemal 50 ha. Powstał  w 1905 roku, a w 1973 roku został wpisany do rejestru zabytków. Na jego terenie będziecie mijać piękne stare drzewostany, stawy, jezioro, klimatyczne mosty, place zabaw dla dzieci.

Natura w czystej postaci

Otaczać będą Was pięknie śpiewające ptaki, kaczki i bardzo dobrze znane wszystkim odwiedzającym to miejsce wiewiórki, które coraz chętniej i śmielej zbliżają się do ludzi.

Park Skaryszewski o każdej porze roku wygląda naprawdę niesamowicie. Jednak to w okresie wiosennym jest tam szczególnie pięknie. Kwitnące drzewa, krzewy i zielona trawa robią wrażenie na największych malkontentach.

Jeśli dodamy do tego śpiew ptaków i unoszącą się w powietrzu wiosenną atmosferę poczujecie się tam naprawdę niesamowicie.

Related content