Źródło: Łódzka Organizacja Turystyczna, autor Piotr Miłek.

Orientarium – nowe, wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi!

Opublikowany Dodaj komentarz

W czerwcu 2021 roku zakończą się prace nad budową Orientarium w Łodzi. Jeśli jeszcze nie o nim nie słyszeliście, najwyższy czas dowiedzieć się więcej! Warto!

Łódź kwitnie! Centralne Muzeum Włókiennictwa, EC1, Pałac Poznańskich, Ogród Botaniczny, Muzeum Kanału Dętka, Pasaż Róży (genialne miejsce do zdjęć na IG), czy słynna ulica Piotrkowska to tylko niektóre z atrakcji na łódzkiej mapie must have! Tytuł Miasto Filmu UNESCO, a także druga lokata w rankingu Best in Travel 2019 według Lonely Planet to najlepsze dowody na to, że do tego miasta warto przyjechać! Zwłaszcza latem 2021, kiedy to swoje bramy otworzy tamtejsze Orietarium!

Orientarium w Łodzi

Źródło: Łódzka Organizacja Turystyczna, autor Piotr Miłek.\
Źródło: Łódzka Organizacja Turystyczna, autor: Piotr Miłek.

Budowa łódzkiego Orientarium rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. Zdecydowana większość prac została już wykonana. Stworzono między innymi aranżację wybiegów dla zwierząt, powstały sztuczne skały, zamontowano konstrukcję do zielonych ścian, w których znajdzie się roślinność. Na terenie tego obiektu będzie można podziwiać około 20 tysięcy przeróżnych roślin. Zieleń będzie nawadniana wodą deszczową, która będzie gromadzona w podziemnych zbiornikach. A zwierzęta? Bedzie im tam całe mnóstwo!

Czytaj także: Hotel Stare Kino

Moc atrakcji

W Orientarium zamieszkają zwierzęta z Azji Południowo-Wschodniej. – Zobaczymy około 50 gatunków zwierząt, między innymi słonie, orangutany, bawoły anoa, makaki, niedźwiedzie malajskie, gawiale oraz wiele gatunków ryb, w tym rekiny oraz płaszczki – zapowiada wiceprezes zoo, Tomasz Jóźwik.

Nowoczesny kompleks

Orientarium będzie naprawdę ogromne. Zajmie połowę terenu obecnego zoo. Dach budynku o powierzchni kilku boisk piłkarskich ochroni wnętrze przed suszą, opadami śniegu czy deszczu. Kompleks będzie składał się z części wejściowo-konferencyjnej oraz ekspozycyjnej. A wśród nich będą wybiegi dla zwierząt z 7,5 hektara powierzchni! Brzmi dobrze, prawda? Ja już nie mogę się doczekać! Z całą pewnością to miejsce będzie kolejna perełką na mapie Łodzi, którą po prostu trzeba zobaczyć!

Wyjątkowa aukcja WOŚP

Chcecie zobaczyć Orientarium przed oficjalnym otwarciem w towarzystwie tamtejszej pani Prezydent Hanny Zdanowskiej? To jest możliwe. Rusza licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy!

Zaproponowałam dla miłośników takich atrakcji wycieczkę po Orientarium, wspólnie ze mną, jeszcze przed otwarciem obiektu, ale już po zaklimatyzowaniu się tutaj zwierząt. Będzie to wyjątkowe zwiedzanie, w bardzo kameralnym gronie – zapowiada Hanna Zdanowska.

Szczegóły aukcji

Źródło: Łódzka Informacja Turystyczna

Zdjęcia 1 i 2 – źródło: Łódzka Organizacja Turystyczna, autor: Piotr Miłek.

Related content