Norweska Dolina

Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie

Opublikowany Dodaj komentarz

Uwaga fani skandynawskiego stylu! W polskich górach istnieje miejsce, w którym nie tylko świetnie odpoczniecie, ale także poczujecie iście norweski klimat! Norweska Dolina czeka na Was przez cały rok!

Wakacje w górach

Górskie miejscowości maja swój niepowtarzalny urok. Można tam nie tylko liczyć na zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale także aktywnie spędzić czas. Jedną z takich urokliwych miejscowości jest Szklarska Poręba, która rozłożyła się niemal u stóp karkonoskich zboczy. Jej położenie jest niemal idealne, nie dość że leży blisko przepięknych lasów Karkonoskiego Parku Narodowego,szczytów takich jak Szrenica, Łabski Szczyt czy Wielki Szyszak, a i w dodatku tuż pod Karpaczem Śnieżka zdaje się być w zasięgu niespiesznych i nietrudnych pieszych wycieczek. By pooddychać świeżym karkonoskim powietrzem, zwiedzić małe miejscowości Dolnego Śląska i odpocząć od zgiełku dużych aglomeracji miejskich nie jesteśmy zdani wyłącznie na dawne ośrodki wypoczynkowe z czasów peerelowskich lub na duże – zmakdonaldyzowane, kierujące się zasadami masowej turystyki, hotele. Mamy wybór wśród mniejszych obiektów, takich jak luksusowe apartamenty w górach, gdzie od pośpiechu, tłoku i hałasu możemy się zrelaksować.

Nocleg w Szlarskiej Porębie

Norweska Dolina

Szklarska Poręba na całe szczęście nie podzieliła losu niektórych górskich miejscowości wypoczynkowych, którym kilkudziesięciu lat przydarzyło się coś, co możemy oględnie nazwać zmorą masowej turystyki wspartej nierzadko niezbyt estetyczną komercją i drobnym handlem. Tamtejsza baza noclegowa jest wyjątkowo obszerna. Mamy do wyboru zarówno mniejsze, kameralne hotele, wśród szerokiej oferty obiektów ekoturystyki, ale i niejedna willa w Szklarskiej Porębie się znajdzie, która jest gotowa przyjąć chętnych do wypoczynku na czystych i nie zatłoczonych karkonoskich szlakach.

Do takich obiektów należy zespół willi z apartamentami “Norweska Dolina”, których styl nawiązuje do tradycyjnej norweskiej architektury. „Norweska Dolina” to nie tylko apartamenty do wynajęcia w Szklarskiej Porębie, a  także Centrum Rekreacyjno-Konferencyjne oraz stylizowana restauracja. W Willi Rodven znajdziemy basen, strefę saun, mini salę zabaw dla dzieci, kręgielnię i salę bilardu.Jeśli jesteście fanami stylu skandynawskiego, to miejsce na pewno się Wam spodoba.

Nowerska Dolina

Norweska Dolina

Wśród zespołu willi wyróżnia się Willa Heddal, obiekt wybudowany jako pierwszy w kompleksie, najbardziej kameralnie położony, zwraca uwagę drewnianymi wykroczeniami w ciemnym kolorze, ale także symetrycznie, centralnie położonymi schodami. Willa posiada 8 dwupokojowych apartamentów z aneksami kuchennymi,  apartament dwukondygnacyjny z osobnym wejściem i halę garażową.

Innym ciekawym obiektem, gdzie również czekają na spragnionych wypoczynku, luksusowe apartamenty w górach jest Willa Hegge, którą wyróżnia specyficzną stolarką drzwiową i okienną w kolorze zielonym, nawiązująca do tradycyjnego budownictwa norweskiego. Budynek mieści aż 15 apartamentów, w tym aż 5 trzypokojowych, umieszczonych na poddaszu. Budynek jest dość duży, więc oprócz hali garażowej wyposażono go także w windę.

Skandynawski styl

Norweska Dolina

Z kolei Willa Øye, to charakteryzujący się połączeniem ciemnych brązów i beżów masywny budynek, wyposażony w podjazd dla wózków inwalidzkich oraz przeszkloną windę. Klatka schodowa oraz część wspólna korytarzu utrzymana została w stylistyce tradycyjnego zdobnictwa wikińskiego. Na willę tę składają się dwu i trzypokojowe apartamenty, co ważne część z nich ma wyposażenie przygotowane specjalnie z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Willa Urnes to perełka architektonicznych rozwiązań całego kompleksu, bowiem przez budynek przepływa w części klatki schodowej górski strumień, którego bieg kończy się w niewielkim zbiorniku wodnym, położonym wśród granitowych skał. Ta przepiękna willa w Szklarskiej Porębie ma do zaoferowania 12 dwupokojowych apartamentów z aneksami, a ponadto umieszczone na poddaszu 4 bardziej luksusowe i przestronne apartamenty z antresolami.

Zrelaksuj się

Norweska Dolina

Wśród budynków Norweskiej Doliny oczywiście nie mogło zabraknąć wzorowanego na architekturze pobliskiego zabytku – ewangelickiego kościoła Wang z Karpacza. Budynek Willi Torpo nawiązuje więc zdobieniami i ornamentami wykonanymi w drewnie, jak i strzelistymi kopułami dachów do tej protestanckiej świątyni. Willa Torpo to 14 apartamentów z trzema lub dwoma pokojami, do których dostaniemy się także za pomocą windy. Tradycyjnie już dla budynków „Norweskiej Doliny” na poddaszu umiejscowiono apartamenty powiększone, bo dwupiętrowe i z antresolami.

Z tej samej hali garażowej, co goście z Willi Torpo, będą korzystać ci, którzy zdecydują się na zakup bliźniaczej w stylistyce Willi Kvernes. Fasadę tego budynku wyróżnia przepiękna ciemna zieleń i drewniane zdobienia. Podobnie jak w bliźniaczej Torpo znajduje się tutaj 14 apartamentów oraz 3 luksusowe na poddaszu. Zarówno Torpo, jak i Kvernes połączone są z Willą Garmą, w której zlokalizowaną urokliwą, cichą restauracyjkę. W tym, charakterystycznym stylistycznie dla nadmorskich miejscowości wypoczynkowych południa Szwecji i Norwegii, budynku zlokalizowano wspomnianą już czterogwiazdkową restaurację oraz 8 apartamentów na wyższych piętrach.

Jednym z najnowszych budynków w całym „norweskim” kompleksie, również oferującym luksusowe apartamenty w górach jest trzykondygnacyjna Willa Borgund, z fasadą w stylu „muru pruskiego”, charakterystyczną dla nadmorskich, rybackich miejscowości Bałtyku i Morza Północnego, na parterze obramowany subtelną podmurówką, będzie oferował kilkanaście apartamentów oraz halę garażową.

Related content