Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Opublikowany 18 komentarzy

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zdaniem Polskiej Organizacji Turystycznej „Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 roku”. To nowoczesne, świetnie zaprojektowane miejsce, w którym nie tylko poczujecie niepowtarzalny klimat opolskich festiwali, ale przede wszystkim będziecie się świetnie bawić. W moim, prywatnym rankingu to muzeum numer 1 w Polsce!

Muzeów w naszym kraju jest naprawdę mnóstwo. W niektórych zastaniecie skrzypiącą podłogę i mnóstwo eksponatów, w innych będziecie otoczeni surowymi, zamkowymi wnętrzami, a jeszcze kolejne wypełnione są multimedialnymi gadżetami. Każde z nich ma swój klimat, jednak rzadko zdarza się, że jesteśmy danym miejscem w 100% zachwyceni.

Jest jednak w naszym kraju miejsce, w którym zakochacie się bez pamięci i to od pierwszego wejrzenia! To Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. To potężna dawka wiedzy na temat naszej, rodzimej muzyki, ale także kawał polskiej historii. Każdy znajdzie tam coś dla siebie i muszę Was przed jednym przestrzec – nie będziecie chcieli stamtąd wychodzić. Radzę zaplanować całodzienną wizytę.

Muzeum Polskiej Piosenki – lokalizacja

Muzeum usytuowane jest w tuż obok  najsłynniejszego miejsca w Opolu – Amfiteatru, przy ulicy Piastowskiej 14. Po przekroczeniu drzwi wejściowych możecie skierować się w lewą stronę i zwiedzić scenę (wstęp bezpłatny), albo pójść bezpośrednio do muzealnej kasy. Zostaniecie przywitani przez bardzo sympatyczną obsługę. Zresztą mam wrażenie, że wszyscy pracownicy tego miejsca to pasjonaci z uśmiechem na ustach wykonujący swoją pracę.

Przygotujcie się na to, że tak zwany efekt „WOW” będzie Wam towarzyszył podczas całej wizyty. Pierwszego szoku doznacie tuż po przejściu za kurtynę. Gmach naprawdę robi wrażenie.

Muzeum Polskiej Piosenki – eksponaty

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu jest niezwykle nowoczesne, wszystkie eksponaty są multimedialne. Dużą część wystawy stałej stanowią wyspy tabletów oraz monitory dotykowe.

W kasach otrzymacie słuchawki i urządzenie, dzięki któremu możecie moderować głośność i wybierać poszczególne części wystawy. Tablety i monitory prezentują historię naszej muzyki od lat 20. XX aż do współczesności.

Na terenie Muzeum znajduje się mnóstwo eksponatów dotyczących historii muzyki, a także festiwali, między innymi stare odbiorniki radiowe, pianino z II KFPP, rękopisy największych przebojów.

W budkach nagraniowych będziecie mogli nagrać swoje wykonanie piosenki, a następnie wysłać na swój adres mailowy.

Na pierwszym piętrze znajdziecie salę z szafą i kostiumami festiwalowymi.

W tym samym pomieszczeniu są także wirtualne lustra, dzięki którym możecie przymierzyć wybrany strój jednej z polskich gwiazd.

Na dzieci czeka także specjalny pokój, w którym mogą spróbować gry na perkusji.

Wykorzystajcie okazję i wejdźcie do kapsuł, w których prezentowane są filmy na temat polskich przebojów.

W Muzeum Polskiej Piosenki na pewno nie będziecie się nudzić. Jestem pewna, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Bez względu na to jakiej muzyki słuchacie z uśmiechem na ustach będziecie wspominać dawne przeboje. Gwarantuję Wam, że po wizycie w tym miejscu będziecie naprawdę zachwyceni.

Muzeum jest także swoistego rodzaju centrum kulturalnym, w którym odbywają się warsztaty, spotkania z twórcami i mnóstwo eventów.

Muzeum Polskiej Piosenki praktycznie

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – nieczynne

Wtorek – niedziela :10:00- 18:00

Ceny biletów:

Normalny: 15 zł.

Ulgowy: 10 zł.

Grupowy: 8 zł

Rodziny: 42 zł (2 dorosłych+2 dzieci)

Wirtualny spacer po Muzeum Polskiej Piosenki

 

Related content