Muzeum Historii Fotografii w Krakowie

Opublikowany 15 komentarzy

Muzeum Historii Fotografii to prawdziwa perełka na mapie Krakowa. Jeśli interesujecie się fotografią, lub po prostu lubicie zdobywać nowe doświadczenia, koniecznie wybierzcie się do tego miejsca. Będzie tam na Was czekała niezwykła wystawa „My(d)lenie oczu”. Gwarantuję, że nie będziecie żałować tej wizyty.

Muzeum znajduje się w samym sercu miasta w urokliwej kamienicy przy ulicy Józefitów. Po przekroczeniu drzwi wejściowych jeszcze wyraźniej poczujecie niesamowity klimat Krakowa.

Ogromne przestrzenie, wysokie pomieszczenia  i skrzypiąca podłoga to znaki charakterystyczne tamtejszych mieszkań i lokali. Takie rzeczy tylko w Krakowie 🙂

Muzeum Historii Fotografii to kopalnia wiedzy dotycząca rozwoju tej dziedziny. Każdy, kto interesuje się fotografią choć w najmniejszym stopniu poczuje się tam jak w raju.

Dowiecie się jak powstawały pierwsze zdjęcia, kiedy i w jakich okolicznościach został wynaleziony pierwszy aparat, w jaki sposób tworzono  portrety i kogo możemy uważać za prekursorów fotografii.

Będziecie mieli niepowtarzalną okazję do zobaczenia scenografii sesji fotograficznych i sprawdzicie dlaczego bohaterowie pierwszych zdjęć portretowych mieli takie smutne miny.

Poza stałą wystawą w Muzeum Historii Fotografii możecie zobaczyć także obecnie ekspozycję „My(d)lenie oczu”. To z kolei nie lada gratka dla sympatyków nauki, i eksperymentów.

W kilku pomieszczeniach znajdziecie gry iluzyjne. Przekonacie się, że czasem nasz wzrok daje się oszukać. Gra światłem, odpowiednie tło, przestrzeń wokół mogą sprawić, że stworzenie złudzenia optycznego wcale nie jest takie trudne.

Wystarczy wiedza i wyobraźnia.Może się okazać, że będziecie mocno zdziwieni. Musicie to wszystko zobaczyć na własne oczy.

Muzeum Historii Fotografii praktycznie

Muzeum znajduje się przy ulicy Józefitów 16 w centrum Krakowa.

Ceny biletów:

normalny: 8 zł

ulgowy: 5 zł

Godziny otwarcia:

środa – piątek 11:00 – 18:00
sobota – niedziela 10:00 – 15:30

 

Related content