Malediwy – co zobaczyć, last minute, poradnik

Opublikowany Dodaj komentarz


W tym roku zrób sobie prezent i przenieś się do prawdziwego raju na ziemi. Kiedy w Polsce wszyscy będą narzekać na koniec lata, deszczowe i pochmurne dni, zimne poranki i tego typu jesienno – zimowe warunki pogodowe, ty wygrzewaj się w pięknym słońcu i ciesz się niczym nie zakłóconym odpoczynkiem. Gdzie można tak spędzić wakacje? Malediwy!

Niewątpliwie urok tego miejsca kojarzy się z rajem. Nie tylko ze względu na wymarzoną, wakacyjną pogodę. Głównie jednak ze względu na przepiękne laguny, piaszczyste plaże, ogromne  palny kokosowe i urokliwe drzewka cytrusowe. Malediwy to archipelag położony na Oceanie Indyjskim, rozmieszczony na 26 atolach, a złożony z ok. 2000 wysepek. Dlaczego więc sa tak interesujące? Odpowiedź jest prosta, to miejsce nie potrzebuje żadnych filtrów w aparacie, by kolor niebieski faktycznie wyglądał jak ten z folderów reklamowych.

Jakie atrakcje czekają na turystów na Malediwach?

Ze względu na panujący tam równikowy klimat, jest to miejsce idealne na wakacje przez cały rok. Jednak najwięcej turystów pojawia się w tym ziemskim raju w okolicach grudnia i stycznia, a także w kwietniu i listopadzie. Kogo zafascynują Malediwy?

  • płetwonurków – na przełomie miesięcy podanych powyżej, przejrzystość wody jest najlepsza. Dlatego amatorzy podwodnych wypraw będą w tym czasie wyjątkowo zadowoleni z możliwości podziwiania doskonale zachowanych raf koralowych, ławic ryb tropikalnych w fascynujących kolorach oraz muren, żółwi, płaszczek czy nawet pewnych gatunków rekinów. Dużym zainteresowaniem cieszą się również liczne wraki statków usytuowanych na dnie oceanu. Jeśli zatem interesujesz się nurkowaniem, to Malediwy będą dla Ciebie idealnym miejscem, jeśli jednak nigdy tego nie próbowałeś, to może właśnie będzie to czas, gdy skorzystasz z okazji.
  • miłośników zabytków – Malediwy to nie tylko piaszczyste, nieskazitelnie białe plaże, to także architektura. Na uwagę zasługuje Meczet Piątkowy w Male, obecna siedziba rządu czyli Pałac Sułtana, ruiny buddyjskich świątyń oraz pomnik Tsunami upamiętniający ofiary kataklizmu z 2004r
  • globtroterów – którzy z pełnym zainteresowaniem i pasją chcą poznawać różne zakątki świata. W tym wypadku ciekawym odkryciem może być również stolica Malediwów czyli miejscowość Male, która jest najmniejsza stolicą na świecie. Swój tytuł uzyskała ze względu na fakt, że jej długość wynosi zaledwie 2km i 1km szerokości.

Malediwy – kierunek, raj!

Wybór tego kierunku na wakacje, to doskonała decyzja. Głównie ze względu na niespotykane nigdzie indziej na świecie widoki, błękitne laguny, nieskazitelnie białe plaże i jedyne w swoim rodzaju rafy koralowe. Jednak nie trudno się domyśleć, że tego typu wycieczka jest dość kosztowna. Nawet w opcji last minute Malediwy to jest to dość duży koszt, mimo wszystko, pojawiają się szanse na ciekawą ofertę, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Portal last-minute.io prezentuje wakacje w pięciogwiazdkowym hotelu w obniżonych cenach nawet o 40% od pierwotnej. Dlatego też jeśli chcesz zafundować sobie pobyt w ziemskim raju, to Malediwy będą najlepszym miejscem.

Related content