London Eye

Opublikowany 4 komentarze

London Eye to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych atrakcji w sercu stolicy Wielkiej Brytanii. Podróż w kapsule tego diabelskiego młyna  trwa około 30 minut i dla wielu turystów jest jednym z najpiękniejszych wspomnień z przywiezionych z Londynu.London Eye
London Eye to potężna konstrukcja usytuowana na południowym brzegu Tamizy w pobliżu mostów Westminster i Hugenford. Jest widoczna z wielu punktów na terenie miasta. Robi wrażenie zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem kiedy jest rozświetlona mnóstwem świateł.

London Eye

Wysokość London Eye wynosi 135 metrów i pozwala dostrzec większość najważniejszych budynków w centrum miasta. Między innymi popularny Pałac Westminsterski ze słynnym Big Benem. Z perspektywy diabelskiego młyna wszystkie słynne budowle wydają się być maleńkimi punktami na mapie Londynu.

London Eye
Historia London Eye

Budowa London Eye została ukończona w 1999 roku. Ze względu na różne kwestie techniczne młyn zaczął kursować od marca 2000 roku. Etapy jego jego powstania była podzielony na kilka części, a poszczególne elementy konstrukcji transportowane były  na jego  ówczesne miejsce  rzeką Tamizą.

London Eye

Wkrótce po oddaniu London Eye do użytku okazało się, że budowla jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na terenie stolicy Wielkiej Brytanii.

London Eye
Budowla ma kształt koła wokół, którego poruszają się 32 kapsuły. Jednocześnie do jednej kapsuły wchodzi kilka osób. Najlepszy widok na miasto rozpościera się oczywiście w momencie, kiedy nasza kapsuła znajduje się na najwyższym punkcie. Koło młyna przez cały czas pracuje, co oznacza, że turyści wsiadają i wysiadają z niego równocześnie.

London Eye

Diabelski młyn w Londynie został wybudowany głównie ze względu na odwiedzających Wielką Brytanię turystów. Jednak bardzo często kapsuły wynajmowane są do innych celów: spotkań służbowych, kolacji, degustacji itd.  Istnieje możliwość wynajęcia prywatnej kapsuły np na zaręczyny.  Cena takiej przyjemności może  Was jednak przyprawić o zawrót głowy.

London Eye

London Eye praktycznie

Diabelski młyn w Londynie znajduje się w samym sercu miasta. Bez problemu dotrzecie do niego wszelkimi możliwymi środkami transportu. W związku z dużym zainteresowaniem turystów na wejście na teren tej konstrukcji będziecie musieli jednak trochę poczekać.

Bilety sprzedawane są z wyprzedzeniem. Np. podczas kupowania biletu o 13:00 na teren London Eye będziecie mogli wejść po 15:00.

London Eye

London Eye – bilety

Cena biletu normalnego wynosi 25 funtów. Istnieje opcja wykupienia prywatnej kabiny. Ceny biletów grupowych (minimum 15 osób) – 15 funtów.

Related content