Łódź

Opublikowany 10 komentarzy

Łódź to niewątpliwie stolica polskiego filmu. Muzeum Kinematografii, Muzeum Animacji, Hotel Stare Kino – to tylko niektóre z atrakcji, które warto zobaczyć  w tym mieście.Łódź
Każdy kto choć raz był w Łodzi z pewnością miał okazję przespacerować się słynną ulicą Piotrkowską, czy tez wybrać się do na zakupy do centrum handlowego Manufaktura.

Łódź

Jednak to zaledwie niewielka część atrakcji tego miasta. Jeśli w najbliższym czasie planujecie wycieczkę do Łodzi, koniecznie  przygotujcie się na ciekawie spędzony czas, a na dodatek w filmowym klimacie.

Łódź
Transport do Łodzi

Jako że Łódź znajduje się w samym sercu naszego kraju, podróż nie będzie stanowiła większego problemu .

Łódź

Z Warszawy do Łodzi dotrzecie między innymi pociągiem Intercity (czas podróży 1:25). Ceny biletów rozpoczynają się od 24 złotych.

Łódź
Transport po Łodzi

Po Łodzi najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Bilet dobowy – 12 złotych.

Łódź
Piotrkowska w Łodzi

Spacer ulicą Piotrkowską to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Łodzi. Co zastaniecie na Piotrkowskiej? Mnóstwo sklepów, klimatycznych kawiarni i restauracji z pysznym jedzeniem. Ku mojemu zdziwieniu ceny w tamtejszych lokalach są dużo niższe od tych w Warszawie. Całkiem dobry obiad zjecie tam nawet na 12 złotych. Koniecznie wstąpcie do bistra Sherlock Holmes.

Łódź

Na Piotrkowskiej znajduje się także słynna Aleja Gwiazd. Swoje gwiazdy mają tam między innymi twórcy filmu Ida, Krystyna Janda, czy Janusz Gajos.

Łódź

Na pomysł stworzenia tego miejsca wpadł  w 1996 roku Jan Machulski , a pierwsza gwiazda dla Andrzeja Seweryna została tam wmurowana w 1998 roku.

Muzeum Kinematografii

Łódź – Muzeum Kinematografii

Wycieczka do filmowej Łodzi nie mogłaby odbyć się bez wizyty w Muzeum Kinematografii. To  świątynia dla prawdziwych kinomanów. Na terenie Muzeum Kinematografii znajduje się całe mnóstwo przedmiotów, fragmentów scenografii, czy tez plakatów z największych polskich produkcji filmowych.

Muzeum Kinematografii

Muzeum mieści się w słynnym Pałacu Scheiblera w samym centrum miasta. Na odwiedzających czeka mnóstwo wystaw tematycznych, w tym także wystawa „Pałac pełen bajek” przestawiający historię polskich produkcji animowanych.

Muzeum Kinematografii

Jeśli pamiętacie czasy „Misia Uszatka”, „Reksia” podczas wizyty w tym miejscu przeniesiecie się do lat dzieciństwa. Bilet normalny do muzeum kosztuje 12 złotych.

Muzeum Kinematografii

Łódź – Se-ma-for Muzeum Animacji

Na chwilę pozostajemy jeszcze w klimacie bajek i produkcji animowanych i gościmy w Se-ma-forze Muzeum Animacji.

Muzeum Kinematografii

To nowoczesne centrum kulturalne, w którym poznacie historię polskich bajek, będziecie mieli okazję zobaczyć fragmenty scenografii, czy też miniatury słynnych postaci. Cena biletu normalnego to 20 złotych.

Stare Kino

Hotel Stare Kino

Na koniec naszej podróży po Łodzi należy nam się przecież odpoczynek. Jakie miejsce będzie do tego idealne? Oczywiście Hotel Stare Kino!

Stare Kino

To idealne miejsce dla  fanów kinematografii. Na terenie hotelu znajduję się w sumie 42 apartamenty poświęcone naszym rodzimym produkcjom filmowym, a także tym międzynarodowym.

Stare Kino

Wnętrza pokoi na pewno zrobią na Was ogromne wrażenie!  Hotel usytuowany jest przy ulicy Piotrkowskiej 120, więc do wszystkich wyżej opisanych atrakcji dotrzecie bez większych problemów.

Stare Kino
Zainspirowani? Mam nadzieję, że tak! Zatem czas planować szaloną wyprawę do filmowe Łodzi!

Related content