Kuncer – lody autorskie

Opublikowany 1 komentarz

Kuncer – lody autorskie to zdecydowanie jedno z najpyszniejszych punktów na mapie stolicy. Z dala od miejskiego zgiełku w bardzo klimatycznym miejscu możecie zasmakować niebiańskich przysmaków. Przygotujcie nieco miejsca w żołądku i ruszajcie w słodką podróż.

Kuncer – lody autorskie to cukiernio-lodziarnia usytuowana przy ulicy Wyszogrodzkiej 1 (na terenie Bródna). Znajdziecie ją wśród lokalnych sklepików i lokali.

To miejsce skierowane przede wszystkim dla tamtejszych mieszkańców, którzy chętnie wpadają tam po porcję lodów na wiosenny spacer, albo  zabierają kawałek ciasta kilka pięter wyżej do swojego mieszkania. Coraz chętniej docierają do tej lodziarni także osoby z nieco dalszych zakątków stolicy.

Do wejścia z całą pewnością zachęci Was już witryna. Z zewnątrz dojrzycie świetnie zaprojektowane, klimatyczne przestrzenie. Po przekroczeniu progu tej cukiernio-lodziarni na pewno nie będziecie chcieli szybko stamtąd wychodzić.

Kuncer – lody autorskie

Specjalnością tego lokalu są przede wszystkim pyszne lody autorskie, ale zjecie tam także: słodkie naleśniki, ciasta i przeróżnego różnego rodzaju wypieki (możecie je także zamówić na specjalne okazje), wafle belgijskie (LIЀGE WAFFLES), wypijecie zdrowe i pożywne koktajle. Nie brakuje oczywiście tradycyjnej kawy.

O procesie wytwarzania lodów  spokojnie można napisać całkiem spore opowiadanie, a w roli autorki tej lodowej historii świetnie sprawdziłaby się Joanna Kuncer, właścicielka tego słodkiego przybytku. Asia nie tylko z wielką pasją wypowiada się o tworzeniu naturalnych lodów (uwaga ten proces trwa nawet 12 godzin), jest pomysłodawczynią całego zamieszania, ale przede wszystkim jest po uszy zakochana w swojej pracy. Tworzy nowe smaki, łączy, próbuje, a potem swoje pomysły i inspiracje przekłada na rzeczywistość. Dzięki temu w tym miejscu każdego dnia pojawia się zapas pysznych lodów i czasem zaskakujących smakowych połączeń. Każdy łasuch znajdzie coś dla siebie, wybór lodów jest naprawdę ogromny: np.oreo, belgijska czekolada, jogurt z wiśniami, czy solony karmel.

Ciasta i wypieki

 

Jeśli skosztujecie pysznych lodów i będziecie kierować się w stronę drzwi, muszę Wam powiedzieć, że to jeszcze nie jest czas na opuszczenie tego miejsca. Czekają na Was słodkie ciasta i wypieki: tradycyjne ciasta, bezy, eklerki, muffinki itd. Ekipa tej cukiernio-lodziarni dba o o to, żeby wszystkie rzeczy, które tam powstają nie tylko były pyszne ale przede wszystkim wykonane z najwyższej jakości produktów, składników i  sezonowych owoców.  Na miejscu tworzone są musy, wypełnienia i dodatki. Chemii tam na pewno nie zaznacie. Ciasta I  torty możecie zamówić także na specjalne okazje.

Wafle belgijskie

Specjalnością lokalu Kuncer – lody autorskie są także wyśmienite wafle – LIЀGE WAFFLES. Przed spróbowaniem tego przysmaku usłyszałam od tamtejszej ekipy takie stwierdzenie: ” gwarantujemy Ci, że po spróbowaniu tych wafli, już nigdy nie będziesz miała ochoty na gofry”  Pomyślałam wtedy – ja nie będę miała ochoty na gofry? Szczególnie na te znad morza? Niemożliwe! A jednak… Wafle belgijskie są naprawdę wyśmienite. Możecie spróbować ich w wersji podstawowej, albo cynamonowej. W przeciwieństwie do tradycyjnych gofrów są wykonane z  ciasta drożdżowego i to sprawia, że smakują zupełnie inaczej. Wariantów dodatków do LIЀGE WAFFLES jest mnóstwo.

Cukiernio – lodziarnia Kuncer – lody autorskie to zdecydowanie jedno z najsłodszych i najpyszniejszych miejsc na mapie Warszawy. Spróbujecie tam mnóstwa smakołyków, ale przede wszystkim spędzicie miło czas. Tamtejsza przestrzeń jest świetnie zaprojektowana i przede wszystkim bardzo przytulna. Każdy gość czuje się tam jak w domu. Przemiła obsługa, kwiaty i dodatki tworzą niepowtarzalny klimat. Jedno jest pewne Kuncer – lody autorskie to miejsce stworzone z pasją i czuć to na każdym centymetrze tego miejsca….

Kuncer – lody autorskie:

ul. Wyszogrodzka 1

03-337 Warszawa

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – niedziela

10:00 -19:00

 

 

Related content