Kraków na weekend

Opublikowany 6 komentarzy

Kraków ma do zaoferowania turystom mnóstwo atrakcji. W tym mieście znajdziecie wiele cennych zabytków i urokliwych miejsc. Żeby zwiedzić dawną stolice naszego kraju wcale nie potrzebujecie tygodniowego urlopu. Oto moje propozycje na spędzenie całkiem przyjemnego weekendu w Krakowie.

Kraków na weekend: wyprawa pociągiem

Kraków i Warszawę dzieli niewielka odległość. Pociągiem PKP Intercity (Pendolino) dotrzecie tam w nieco ponad 2 godziny. Podczas mojej ostatniej wizyty w tym mieście miałam ogromną przyjemność podejrzenia jak wygląda kabina maszynisty tego nowoczesnego pociągu.

Muszę powiedzieć, że byłam pod ogromnym wrażeniem. Szczegóły znajdziecie w poście: Pendolino – najpopularniejszy polski pociąg praktycznie . Przemierzanie odległości między Warszawą a Krakowem mija wyjątkowo szybko, zanim się obejrzycie możecie będziecie na miejscu.

Magiczne miasto

W mieście będzie czekały na Was świetne atrakcje, które na dobrą sprawę spokojnie zdążycie zwiedzić w ciągu jednego dnia. Obowiązkowym punktem na mapie Krakowa jest oczywiście niesamowity Rynek Starego Miasta. Spacer po tamtejszych brukowanych uliczkach to absolutne must have każdej wyprawy. Warto się zatrzymać, bo chociażby usłyszeć charakterystyczny i niepowtarzalny Hejnał Mariacki.

Kraków na weekend: Muzeum Lotnictwa

Muzeum Lotnictwa Polskiego robi wrażenie na każdym, kto się tam pojawi. To nie lada gratka nie tylko dla fanów historii lotnictwa, ale przede wszystkim dla tych z Was, którzy interesują się samolotami.

Na ogromnej powierzchni dawnego lotniska Rakowice – Czyżyny znajdziecie istne perełki polskiego lotnictwa.

Są tam samoloty bojowe z czasów II wojny światowej, śmigłowce, szybowce, samolot pasażerski Polskich Linii Lotniczych, czy chociażby samolot przewożący niegdyś  najważniejsze osoby w naszym kraju.

To potężna historyczna wiedza pokazana w bardzo przystępny sposób. Będziecie tam mieli szansę zobaczyć jak funkcjonuje między innymi symulator lotów.

Muzeum Historii Fotografii

Kolejnym miejscem na mapie Krakowa, które szczególnie Wam polecam jest Muzeum Fotografii. Obecnie możecie tam zobaczyć niezwykłą wystawę „My(d)lenie oczu”, pokazującą jak łatwo oszukać nasz wzrok i na jak wiele bodźców jest wyczulony.

Dzięki specjalnym ćwiczeniom przekonacie się, że niekoniecznie widzimy, to co nam wydaje. W Muzeum Historii Fotografii dowiecie się także jak na przestrzeni lat rozwijała się polska fotografia, kogo możemy uważać za prekursorów tej profesji.

Budynek muzeum znajduje się w wyjątkowo urokliwej typowo krakowskiej kamienicy. Skrzypiąca podłoga i wysokie sufity sprawią, że na chwilę zatracicie się w niepowtarzalnym klimacie tego miasta. Jeśli będziecie przebywać w Krakowie koniecznie się tam wybierzcie, naprawdę warto.

 

 

 

Related content