Koncert Chopinowski

Koncert Chopinowski w Opocznie

Opublikowany Dodaj komentarz

11 listopada w MDK w Opocznie odbyło się wyjątkowe wydarzenie! Filip Sijer w mistrzowski sposób wykonał utwory Fryderyka Chopina. Czy można wyobrazić sobie lepsze uczczenie Dnia Niepodległości?

Sposobów na świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości jest mnóstwo. Od wywieszenia flagi, przez udział w różnego rodzaju biegach, po uczestnictwo wydarzeniach historycznych i kulturalnych. Można tez pójść na koncert Chopinowski, który poruszy wszystkie zmysły i nie pozwoli o sobie na długo zapomnieć.

Filip Sijer

Filip Sijer pierwsze kroki na swojej muzycznej drodze stawiał w Państwowej Szkole Muzycznej w Opocznie. Potem szkolił się w Tomaszowie Mazowieckim, a w końcu trafił do Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest nie tylko wybitnym pianistą, ale kształci się także w kierunku dyrygentury symfonicznej. Młody wiek nie przeszkadza Filipowi w osiąganiu ogromnych sukcesów w dziedzinie muzyki. Tylko w 2021 roku zajął III miejsce na Międzynarodowym Konkursie w Moskwie. A to dopiero początek kariery…

Niezwykły koncert

Koncert w Opocznie nie tylko potwierdził niezwykłe umiejętności tego młodego muzyka, ale wywołał ogromne emocje wśród słuchaczy. Występ był poprzedzony recytacją patriotycznych wierszy w interpretacji Grupy Teatralnej Sermo. Filip Sijer wykonał kilka utworów z twórczości wybitnego Fryderyka Chopina. To było coś absolutnie wyjątkowego i mistycznego. Takich wieczorów po prostu się nie zapomina. Miałam wrażenie, że wszyscy słuchacze zgromadzeni na sali opoczyńskiego MDK po prostu oniemieli z wrażenia i bardzo dobrze. Takie występy powinny na bardzo długo pozostać w naszej pamięci. A klimatyczne wnętrza opoczyńskiego MDK dodatkowo temu sprzyja. Wstęp był darmowy, a wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Burmistrza Opoczna – Dariusza Kosno.

MDK Opoczno

Z każdym kolejnym rokiem ta instytucja coraz bardziej rozkwita i w kapitalny sposób się rozwija. Koncerty, spektakle, nowości kinowe to zaledwie mały wycinek wydarzeń, które dzieją się w Opocznie. Mam cichą wrażenie, że będzie ich coraz więcej i więcej i oby tak właśnie było! Już w najbliższą sobotę odbędzie się tam koncert „Cecylianka”, a 25 listopada widzowie będą mogli zobaczyć spektakl „Pół na pół” w reżyserii Wojciecha Malajkata z Piotrem Szwedesem i Piotrem Polkiem w rolach głównych. W grudniu na scenie MDK wystąpi Andrzej Piaseczny.

Related content