Jesienny city break – polskie miasta

Opublikowany 21 komentarzy

Polskie miasta rozwijają się w błyskawicznym tempie, jeśli więc zastanawiasz się nad kierunkiem na krótki weekendowy wypad, nie zastanawiaj się – wybierz Polskę!

Rankingi magazynów i portali związanych z  turystyką mówią jedno – Polacy coraz chętniej zamiast egzotycznych wycieczek stawiają na regiony w naszym kraju! Uwielbiamy jeździć nad Bałtyk i w Tatry. Coraz częściej odwiedzamy obiekty historyczne i nowoczesne  muzea.

Polskie miasta w rozkwicie

Lublin

Popularność Polski jako kierunku turystycznego nie wzięła się znikąd. Poprawiła się jakość naszych dróg, kolei, mamy także do wyboru połączenia lotnicze pomiędzy największymi metropoliami. Nie można zapomnieć o tym, że nasz kraj ma bogatą historię i mnóstwo atrakcyjnych zabytków. Najnowsze muzea na mapie Polski są interaktywne, świetnie zaprojektowane i powstaje wokół nich genialnie zorganizowana infrastruktura. To atrakcje dla całych rodzin. Jeśli więc chcielibyście tej jesieni spędzić czas w naprawdę fajnym miejscu, koniecznie wybierzcie jedno z polskich miast. Jestem przekonana, że będziecie zachwyceni.

Malbork

Polskie miasta - Malbork

Zamek w Malborku to jedno z moich ukochanych miejsc na mapie Polski. Ta monstrualna budowla zapiera dech w piersiach. Kiedy po raz pierwszy przekraczałam jej bramę, miałam wrażenie jakbym rzeczywiście przeniosła się w czasie.

polskie miasta - Malbork

Tamtejsze korytarze, surowość pomieszczeń i  ogromna przestrzeń tworzą niepowtarzalny klimat. Otrzymacie tam nie tylko potężną dawkę historycznej wiedzy i gwarantuję, że nie będziecie się nudzić!

Lublin

Lublin

Lublin ma do zaoferowania turystom mnóstwo atrakcji. Odwiedźcie koniecznie tamtejsze Stare Miasto, Zamek Królewski, a także przede wszystkim magiczne Muzeum Wsi Lubelskiej. Choć przedstawia ono historię tamtejszych ziem, to jest świetnie zorganizowane i przede wszystkim bardzo nowoczesne.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Tego lata trwały tam prace renowacyjne, więc dodatkowo będziecie mieli szansę zobaczyć tego efekty. Muzeum Wsi Lubelskiej jest otoczone bajeczną zielenią, mnóstwem drzew, nie brakuje także śpiewu ptaków. Absolutny must tej jesieni!

Łódź

polskie miasta - Łódź

Łódź jest jednym tym z polskich miast, które w ostatnim czasie przeszły ogromną transformację. Tam naprawdę jest co zwiedzać. Warto podążyć filmowym tropem i odwiedzić punkty, które z historią polskiej kinematografii mają wiele wspólnego.

Stare Kino

Postawcie oczywiście na spacer ulicą Piotrkowską (spotkacie tam między innymi figurę Misia Uszatka), wizytę w Muzeum Kinematografii i jedno z moich ulubionych miejscówek w Łodzi – Hotel Stare Kino. Jego wnętrza są zainspirowane scenografiami najważniejszych polskich i światowych produkcji filmowych.

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bydgoszcz jest magicznym miastem, świetnie odrestaurowanym. Warto wybrać się na spacer po tamtejszym Starym Mieście, zrelaksować się w okolicach Wyspy Młyńskiej,  a także odwiedzić Muzeum Mydła i Brudu.

Bydgoszcz

Jeszcze kilka lat temu to miasto było nieco zaniedbane, wymagało zmian. Pamiętam jak jeszcze parę lat temu, miałam niezbyt pozytywne wspomnienia stamtąd. Po ostatniej wizycie jestem absolutnie zachwycona. Jeśli lubicie Kopenhagę, w Bydgoszczy poczujecie jej klimat.

Wrocław

wroclaw12

Wrocław jest wisienką na torcie jeśli chodzi o jesienny city break. To miasto ma niepowtarzalny klimat, urocze, brukowane uliczki, urokliwe Stare Miasto i całe mnóstwo atrakcji.

wroclaw_1

Nie bez przyczyny Wrocław w 2016 roku pełni zaszczytny tytuł „Europejskiej Stolicy Kultury 2016”. W związku z czym stolica Dolnego Śląska organizuje całe mnóstwo eventów,

Polskie miasta są genialne na jesienny city break. W każdym z nich czekać na Was będzie całe mnóstwo atrakcji. Będziecie się tam świetnie bawić. Jestem pewna, że będziecie pod ogromnym wrażeniem każdego z nich. W Malborku, Lublinie, Łodzi, Bydgoszczy i Wrocławiu nie brakuje zabytków i restauracji z kapitalnym jedzeniem. Nie macie wyjścia – musicie tam jechać!

Related content