Grecja

Greckie wakacje

Opublikowany Dodaj komentarz

Marzycie o wakacjach w bajecznej Grecji? Nie wahajcie się ani przez chwilę! To kraj, w którym na nudę nie będziecie narzekać. Zabytków jest tam co niemiara, krajobrazy zapierają dech w piersiach, a pyszne jedzenie nie pozwala odejść od stołu.

Grecja

Grecja to raj dla turystów. Nie dość, że jest to region z bogatą kulturą i historią, to dodatkowo zobaczymy tam prawdziwe perły architektury i wyjątkowe krajobrazy. Na dzisiejszy wygląd Grecji miała wpływ mieszkanka kultur Bizantyjskich, Wenecjan, Franków, czy Rzymian. Tamtejszy kanon estetyki, literatury i architektury bardzo szybko zyskał naśladowców w Europie.

Grecka gościnność

Grecja

Grecja słynie z gościnności i serdeczności jej mieszkańców, którzy skądinąd uwielbiają także huczną zabawę. Wystarczy im zaledwie skrawek wolnej podłogi i skoczna muzyka aby dobrze się bawić. Fakt, że w tym kraju jest około 150 rodzajów regionalnych tańców chyba niespecjalnie kogokolwiek dziwi.

Grecja

 

Baza noclegowa

Grecja jest świetnie przygotowana na pobyt turystów z całego świata. Baza noclegowa jest dobrze zorganizowana. Hotele znajdują się w pobliżu zabytków, więc fani aktywnego zwiedzania nie będą mieli na co narzekać. Zarówno aktywni, jak i Ci, którzy uwielbiają wylegiwać się na plaży znajdą ciekawą opcję dla siebie na stronie TUI.

Perełki na mapie kraju

Grecja

Absolutntnym must have wyprawy do Grecji są oczywiście Ateny. Jestem pewna, że starożytne ruiny i muzea zrobią na Was ogromne wrażenie.

Zakynthos, Zatoka Wrak to malownicza wyspa Morza Śródziemnego. Tamtejszy wrak i rajskie krajobrazy tworzą niepowtarzalne połączenie.

Grecja

Kreta, Korfu i Santorini są prawdziwymi perełkami. Wszystkie wyspy mogą pochwalić się wspaniałymi krajobrazami.

Grecja

Meteory to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na całym świecie! Na szczycie skał znajduje się zespół prawosławnych klasztorów.

Olimp jest masywem składającym się z kilkunastu dwutysięczników, wśród nich jest słynny Pantheon. Mitologia grecka głosi, że był miejscem spotkań największych bogów.

Kanał Koryncki przecina Przesmyk Koryncki, dzięki czemu Pelopones jest oddzielony od głównej części kraju.

Saloniki, to nie tylko drugie pod względem wielkości miasto w Grecji, ale także istna kopalna zabytków. Znajdziemy tam mnóstwo architektonicznych perełek.

Grecja

Mykonos jest na pierwszy rzut oka niedużą wyspą, która jest uważana za jedną z najpopularniejszych wysp w kraju. Każdego roku przyciąga szerze turystów. Dlaczego? Można tam zobaczyć białe domy, wiatraki i szafirowe morze.

Nieodzownym elementem Milos jest posąg półnagiej Wenus z Milo, ale nie jest jedyny. Waszą uwagę zwrócą także morskie jaskinie i skały wyrastające z morza.

Grecja

Athos to z kolei monastyry ze wspaniałą fauną i florą. Miejsce zostało wpisane na Listę Dziedzictwa UNESCO i co najważniejsze na teren przylądka nie mają wstępu kobiety. Mogą one bowiem zobaczyć klasztory z wysokości statku.

Grecja

Jestem pewna, że jeśli wybierzecie Grecję, jako cel wakacyjnej podróży, wrócicie zadowoleni i zainspirowani. Wybierzcie termin i najlepszą opcje wyjazdu, spakujcie walizki i wyruszajcie w podróż życia. Wrócicie zadowoleni – jestem pewna 🙂

 

 

Related content