Główna Osobowa

Opublikowany 28 komentarzy

Główna Osobowa to nowe miejsce na gastronomicznej mapie Gdyni. Jest tam przestronne, przytulne i przede wszystkim pyszne!

Gdynia to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych polskich miast. Z jednej strony to tętniąca życiem nowoczesna metropolia,  zaś z drugiej  to przepiękna spokojna nadmorska miejscowość. Całkiem niedawno na terenie Gdyni powstało genialne miejsce, w które po prostu trzeba odwiedzić. Świetny design, pyszna kawa i genialna kuchnia sprawią, że zakochacie się w Głównej Osobowej bez pamięci!

Główna Osobowa3

Dotarłam do Głównej Osobowej w Walentynki, jestem jednak przekonana, że pozytywne wrażenia z wizyty  wcale nie jest odpowiedzialny walentynkowy nastrój. To jedno z tych  miejsc, w których  od przekroczenia progu czuje się domową atmosferę. Jeśli do tego dodamy kawę i przepyszne śniadanie we wspaniałym towarzystwie wcale nie ma się ochoty stamtąd wychodzić. Czytaj także: Orłowska plaża

Główna Osobowa

Główna Osobowa coraz bardziej modna

Nazwa Główna Osobowa nawiązuje do dawnej stacji kolejowej. Lokal został stworzony przez grupę znajomych, którzy wychowali się w centrum Gdyni i właśnie z myślą o mieszkańcach miasta wykreowali  to niesamowite miejsce. Jednak i turystów tam nie brakuje. O Głównej Osobowej powstało już całkiem sporo materiałów prasowych. Pisali i chwalili także blogerzy.

Wnętrze Osobowej to odzwierciedlenie wyglądu dawnego dworca. Surowe wnętrze, tablica przypominająca rozkład pociągów. Drewno, metal i dużo szarości – jak dla mnie strzał w dziesiątkę.

Główna OsobowaNowoczesne menu

Trudno nazwać to miejsce klasyczną restauracją. Jednak wybornych dań tam nie brakuje. Zjecie tam śniadanie, obiad i kolację, a wieczorem wypijecie nietypowego drinka. Menu Głównej Osobowej składa się przede wszystkim z sezonowych produktów i zmienia się kilka razy w roku. Śniadania to nie tylko standardowa jajecznica, ale także jajka zapiekane w sosie śmietanowym, czy owsiane racuchy. Sandacz z kruszonką z boczku, czy pierogi z jeleniem na obiad mogą wprawić was w kulinarny zawrót głowy, a na deser bajeczne naleśniki z sosem karmelowym i orzechówką.

Głowna Osobowa

To miejsce słynie także z nietypowych drinków, które zmieniają się wraz z kartą dań. Są do nich specjalnie dobrane. Jednak dla barmana z Głównej Osobowej nie ma żadnych granic. Możecie go poprosić o skomponowanie napoju specjalnie dla Was!

Główna Osobowa

Przyjemna atmosfera

W porównaniu do typowych warszawskich miejsc lansu Główna Osobowa wypada bardzo dobrze. Po pierwsze ceny są bardzo przystępne – adekwatne do produktów i samego wykonania (ceny dań głównych zaczynają się od 22 złotych), a i sama atmosfera jest bardzo sympatyczna. Można tam bardzo przyjemnie spędzić czas bez zbędnego nadęcia. Wpadnijcie tam koniecznie! Jeśli planujecie wyjazd do Gdyni macie do tego kolejny powód 🙂

Gdynia Orłowo

 

 

Related content