Gdynia Orłowo – plaża

Opublikowany 4 komentarze

Gdynia Orłowo to jedno z najpiękniejszych miejsc na terenie Trójmiasta. To nie tylko willowa dzielnica Gdyni, ale przede wszystkim urokliwa plaża, na której po prostu chce się spędzać czas. Niemal każdą moją wizytę w Trójmieście zaczynam od spaceru po tamtejszym  molo. 

Gdynia Orłowo – atrakcje

Orłowo to południowa dzielnica Gdyni. Na jej terenie znajduje się przystań morska dla rybaków, park, charakterystyczny klif oraz molo.

Jeśli jesteście rządni pięknych krajobrazów, poczujecie się tam jak w raju. W moim prywatnym rankingu polskich plaż to właśnie ta orłowska zajmuje bardzo wysoką lokatę. A dlaczego?

Orlowska plaża to nie tylko niepowtarzalny widok Morza Bałtyckiego, to także urokliwy park i przede wszystkim klif, który na wszystkich odwiedzających tamto miejsce robi ogromne wrażenie.

Nie można zapominać także o molo, przystani rybackiej i oczywiście starych kutrach, przy których chyba niemal każdy turysta robi sobie zdjęcie.

Zbliżając się do gdyńskiej plaży warto zaopatrzyć się w kubek kawy i ruszyć na relaksujący spacer. Miejsc, w których możecie dostać pyszną kawę w tamtym miejscu zdecydowanie nie brakuje. Polecam mobilne punkty sprzedaży. Na terenie Orłowa kupicie także pyszne lody i zjecie wyśmienitą rybę. Zapach z pobliskiej smażalni unosi się w powietrzu

A co poza tym? Na przykład tamtejsza restauracja znajdują się tuż przy kutrach prowadzi wędzarnie, możecie tam poczuć wyjątkowy zapach wędzonej ryby, a być może za zgodą właścicieli zobaczycie jak owo wędzenie wygląda.

Gdynia Orłowo – urokliwa plaża

Orłowską plażę warto odwiedzić o każdej porze roku. Zawsze wygląda pięknie. Ja w tym roku miałam okazję wybrać się tam w wyjątkowo słoneczny, wiosenny dzień i zakochałam się w tym miejscu na nowo.

Gdyńska plaża to oczywiście miejsce wakacyjnego lenistwa, ale genialnie sprawdzi się także jako trasa do biegania, czy nordic walkingu. Osób aktywnych tam nie brakuje. Poza spacerem po molo warto wybrać się na przechadzkę wzdłuż plaży.Wasze zdrowie na pewno Wam za to kiedyś podziękuje.

Gdynia Orłowo – praktycznie

Na teren dzielnicy Gdynia Orłowo dotrzecie bez problemu wszelkimi możliwymi środkami transportu. Od przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej do plaży dotrzecie w niecałe 10 minut spacerem, w pobliżu Centrum Handlowego Klif znajduje się pętla trolejbusowa. Wystarczy znaleźć interesujący Was numer.

Przy samej plaży usytuowanych jest sporo mobilnych punktów gastronomicznych. Na pewno nie zgłodniejecie, restauracji z pysznym jedzeniem też jest mnóstwo. Ruszcie się tej wiosny i zobaczcie kolejne miejsca na mapie naszego kraju.

 

 

 

Related content