Gdańsk na weekend

Gdańsk na weekend

Opublikowany Dodaj komentarz

Gdańsk to bez wątpienia jedno z moich ulubionych polskich miast. Jest tam nie tylko pięknie, ale tez klimatycznie! W miniony weekend po raz kolejny pojawiłam się w Trójmieście i jak zwykle było wspaniale. Przygotowałam dla Was garść moich gdańskich inspiracji.

Trójmiasto jest kapitalnym miejscem na weekendowy wypoczynek i to w dodatku o każdej porze roku. Atrakcji tam nie brakuje. Ja zazwyczaj wracam do moich ulubionych miejscówek, ale chętnie odkrywam też coś zupełnie nowego i tak było i tym razem.

Gdańskie plaże

Gdańsk na weekend

Jestem totalnie zakochana w Wyspie Sobieszewskiej. Tamtejsza plaża jest jedną z najpiękniejszych na polskim morzem. Mnóstwo zieleni, wszechogarniający spokój i brak zakazu wprowadzania psów to jej największe zalety. Poza Wyspą z chęcią odwiedzam plażę w Brzeźnie. Tam również można wprowadzić swojego czworonoga. Koniecznie wpadnijcie do tamtejszej restauracji Gruba Ryba. Posiłki są solidne i oczywiście pyszne (halibut był wyborny).

Europejskie Centrum Solidarności

Gdańsk na weekend

ECS to absolutna perełka na mapie Gdańska. To jedno z najlepszych muzeów na terenie naszego kraju. Zarówno bryła budynku, jak i jego wnętrza robią ogromne wrażenie. Ja uwielbiam tamtejszą bibliotekę, taras widokowy na 6 piętrze i oczywiście sklep z pamiątkami.

Gdańsk na weekend

Nowoczesne i interaktywne wystawy przybliżają historię wydarzeń w Stoczni Gdańskiej i nie tylko. Podczas mojej weekendowej wizyty skusiłam się na obiad (makaron z krewetkami) w tamtejszej restauracji i to była poezja. Będąc w pobliżu ECS warto zdecydować się na spacer po pobliskiej Stoczni Cesarskiej.

Klub B90

Gdańsk na weekend

Okolice Stoczni to także słynna ulica Elektryków i klub B90. Uczestniczyłam tam w koncercie Mroza. Jego nowa płyta „Złote bloki” jest absolutnym majstersztykiem. Już po pierwszych taktach okazało się, że energia z krążka miała także odzwierciedlenie podczas występu.

Gdańsk na weekend z psem

Gdańsk na weekend

Od kiedy w moim życiu pojawił się Franio, podróżujemy wspólnie. Jak się okazało wyjazdy z psem wcale nie są trudne. Wszystko jest kwestią odpowiedniej organizacji. Jedno jest pewne – Gdańsk jest świetnie przygotowany na odwiedziny turystów z czworonogami. Począwszy od noclegów, po możliwość wprowadzenia psiaka do restauracji.

Restauracja Tekstylia

Pyszne śniadanie w Gdańsku? Da się zrobić! Gorąco polecam Tekstylia! Ależ tam jest atmosfera! Poza tym, że macie do wyboru mnóstwo przeróżnych zestawów śniadaniowych, to może towarzyszyć wam pupil. Obsługa jest naprawdę przemiła, a dania pięknie podane i po prostu pyszne. Wpadnijcie tam, naprawdę warto 🙂

Gdańskie inspiracje

Restauracja Gruba Ryba Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności

Restauracja Tekstylia

Stocznia CesarskaRelated content