Deszczowy Kraków

Opublikowany Dodaj komentarz

Kraków tym razem przywitał mnie deszczem i niskimi temperaturami. Jednak pogoda nie była w stanie przeszkodzić mi w zwiedzaniu. Nie mogłam odmówić sobie przyjemności spaceru po najważniejszych miejscach  w dawnej stolicy Polski.

Klimatyczny Kraków

Kraków

Bez wątpienia Kraków to jedno z najbardziej klimatycznych polskich miast. Warto je odwiedzać o każdej porze roku. Najczęściej jestem w Krakowie przejazdem w drodze do moich ukochanych Tatr, jednak tym razem udało mi się wybrać tam na długi weekend. Przez większość czasu pogoda nie rozpieszczała, jednak i tak dni tam spędzone uważam za bardzo udane.

Podróż

Kraków

Do Krakowa z Warszawy można dotrzeć naprawdę szybko i komfortowo pociągami PKP Intercity. Pendolino dojedzie tam w nieco ponad 2 h, a ceny biletów rozpoczynają się od 49 złotych.

Sprawdź jak tanio podróżować z PKP Intercity

Kraków

Na trasie Warszawa – Kraków pociąg nie ma właściwie żadnej konkurencji. Możecie tam dotrzeć oczywiście również samolotem (lot trwa około godziny), jednak ceny biletów rozpoczynają się od 100 złotych. Podróż autobusem zajmie Wam przynajmniej 3-4 godziny.

Rynek w Krakowie

Kraków

Krakowski rynek to zdecydowanie jeden z najważniejszych miejsc na mapie miasta. Warto się tam pojawić  i przespacerować po klimatycznych uliczkach wokół Rynku, wejdźcie do Katedry Mariackiej i zobaczcie, co można kupić w Sukiennicach.

Kraków

Ja znalazłam tam kapitalny antykwariat i miałam okazję wchodząc na teren Rynku usłyszeć niepowtarzalny Hejnał Mariacki.

Wawel

W okresie jesiennym szczególnie polecam Wam wycieczkę na Wawel. Teren zamku i otaczające go budynki są porośnięte bluszczem.

Kraków

Kolory w połączeniu z surowym wyglądem budowli tworzą naprawdę niezwykłą atmosferę. Warto to zobaczyć na własne oczy. Ze wzgórza w pobliżu Wawelu zobaczycie także panoramę miasta.

Kraków praktycznie

Kraków

Po mieście najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Jeśli szukacie dobrego jedzenia w przystępnej cenie, wybierzcie się do Kwadransu. Tamtejsze dania są smaczne, przygotowywane ze świeżych produktów. To przede wszystkim polskie specjały.

Kraków

Pyszną kawę wypijecie w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Poza napojami kupicie tam czekoladowe wyroby w każdej postaci. Jest pysznie i bardzo klimatycznie. To idealne miejsce na przedświąteczne zakupy.

Zobacz także jak Kraków wygląda latem

 

 

Related content