Katowice

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Opublikowany Dodaj komentarz

Katowice to tętniące życiem miasto z mnóstwem ciekawych zabytków. Gdzie warto się wybrać? Mam dla Was kilka propozycji.

Śląsk od jakiegoś czasu zajmuje wysoką lokatę na liście moich ulubionych regionów w Polsce. Bardzo podoba mi się tamtejsza kultura i tradycja. Zabytki przybliżają turystom charakter tamtejszych miast i miejscowości. Nieczynne kopalnie zostały odrestaurowane i przeobrażone w obiekty turystyczne. Nie utraciły jednak żadnych elementów śląskiej tożsamości.

Katowice

Katowice to świetnie skomunikowane nowoczesne miasto z kapitalną bazą turystyczną. Atrakcji tam nie brakuje. Warto wybrać się tam na wakacje, czy chociażby weekend żeby móc poznać na własnej skórze prawdziwą śląską kulturę i tradycję.

Atrakcje Katowic – top 3

Katowice

Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie miasta jest Muzeum Śląskie. Znajduje się ono a w samym centrum Katowic w pobliżu słynnego Spodka, siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu  w naszym kraju.

Katowice

Obecna siedziba Muzeum Śląskiego powstała na terenie dawnej kopalni „Katowice” i tworzy kompleks budynków, także tych zabytkowych. Nad całością góruję wieża wyciągowa, będąca pozostałością po dawnym szybie kopalnianym. Najważniejszą część kompleksu tworzy przeszklony hol główny. Większość wystaw znajduje się pod powierzchnią ziemi.

Muzeum Historii Katowic

Katowice

Muzeum Historii Katowic przedstawia historię miasta. Przechadzając się po tamtejszych wnętrzach można po kolei poznawać kolejne epoki w dziejach Katowic ale nie tylko. Eksponaty pozwalają nam zrozumieć śląską tradycję, a także przybliżają nam życie mieszkańców.

Walcownia

Walcownia Muzeum Hutnictwa Cynku to miejsce dla osób, które lubią nieszablonowy sposób zwiedzania. W Walcowni można zobaczyć 3 stałe wystawy:

  • ciąg technologiczny maszyn do wytwarzania i walcowania blach cynkowych,
  • wystawa motocykli z lat 1903-1980 (marki: Indian, Harley-Davidson, Sokół, Junak),
  • wystawa źródeł napędów (m.in. silniki okrętowe, silniki spalinowe itd.).

Co ważne do tego obiektu można zabrać swojego pupila, a także wjechać tam rowerem. To się dopiero nazywa rozmach.

Katowice

Co jeszcze warto zobaczyć w Katowicach?

  • Nikiszowiec,
  • Śląskie Centrum Solidarności,
  • Muzeum Historii Gitary,
  • Galerię Sztuki Współczesnej Elektrownia,
  • Wielką Synagogę.

Jednym z moich ulubionych miejsce Katowicach jest sklep Geszeft. Znajdziecie tam mnóstwo gadżetów i wydawnictw związanych z historią miasta.

Katowice

Dojazd do Katowic z większości polskich miast jest naprawdę dobry. Z Warszawy dotrzecie tam w nieco ponad 2 godziny. Na tej trasie kursują między innymi składy pendolino.

Nocleg w Katowicach

Katowice

W Katowicach istnieje całe mnóstwo miejsc noclegowych. Które z nich wybrać? Świetną opcją jest nocleg w qhotels. Hotel mieści się w samym centrum Katowic i posiada świetną ofertę zarówno dla turystów, jak i gości odwiedzających miasto w celach biznesowych.

Katowice

Bardzo łatwo dotrzecie stamtąd do większości atrakcji, a także miedzy innymi do dworca kolejowego.  Pokoje się bardzo przestronne Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad wyjazdem do Katowic, nie wahajcie się ani przez chwilę – warto.

Related content