Bydgoszcz

Opublikowany 20 komentarzy

Bydgoszcz na przełomie kilku ostatnich miast przeszła ogromną metamorfozę. Z szarego, nieco zaniedbanego miasta stała się nowoczesną metropolią, którą po prostu warto odwiedzić!Bydgoszcz

Moja ostatnia podróż do Bydgoszczy odbyła się kilka dobrych lat temu. Z tego wyjazdu pamiętam genialny koncert mojego ukochanego zespołu, piękną starówkę i zaniedbany dworzec PKP.

Bydgoszcz

Kiedy pojawiłam się tam ponownie kilka dni temu, byłam pod ogromnym wrażeniem. Bydgoszcz naprawdę się zmieniła!

Bydgoszcz

Magiczna Bydgoszcz

Pierwsze zaskoczenie związane z metamorfozą Bydgoszczy  przeżyłam tuż po opuszczeniu pociągu – przed moimi oczami ukazał się nowoczesny dworzec PKP, przypominający biurowiec. W przejściu podziemnym  pomiędzy peronami można uzyskać informację na temat komunikacji miejskiej, a także na temat najważniejszych punktów na mapie miasta.

Bydgoszcz

Możecie tam także zaplanować swoją podróż. Po takiej dawce informacji przemieszczanie nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Spacer wzdłuż kanału, a następnie przechadzka po urokliwej starówce to sama przyjemność.

Bydgoszcz

Atrakcje w Bydgoszczy

W Bydgoszczy jest mnóstwo miejsc, które po prostu warto zwiedzić. Ja szczególnie polecam Muzeum Mydła i Brudu (relacja z wizyty w muzeum już wkrótce), Wyspę Młyńską, spacer w okolicy Spichlerzy nad Brdą, wizytę w:  Katedrze Bydgoskiej, Galerii Sztuki Nowoczesnej, a także Muzeum Wodociągów. Wszystkie potrzebne informacja na temat atrakcji w Bydgoszczy i okolicach znajdziecie na stronie Visit Bydgoszcz.

Bydgoszcz
Bydgoszcz praktycznie

Dzięki wprowadzeniu na polskie tory nowoczesnych pociągów Flirt do Bydgoszczy z Warszawy dotrzecie w zaledwie 2,20 minut. Ceny biletów rozpoczynają się od 47 złotych. Nowe składy są bardzo komfortowe, a sama podróż mija właściwie błyskawicznie. Miasto ma  dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną.

Bydgoszcz
Ceny biletów bydgoskiej komunikacji:
Jednorazowy normalny – 3 zł
Jednorazowy ulgowy 1,50 złotych
Godzinny – 4,20
Dobowy – 12,00 złotych

Bydgoszcz
Jedyną wadą Bydgoszczy jest  brak fajnych restauracji. Będąc w mieście błądziłam w poszukiwaniu lokalu z pysznym jedzeniem. Na szczęście na starówce nie brakuje kawiarni i herbaciarni. To zawsze jakaś alternatywa 🙂

Bydgoszcz

Jeśli dawno nie odwiedziliście Bydgoszczy, bądź nie byliście tam wcale, koniecznie wpadnijcie do tego miasta. Zakochacie się bez pamięci. Bydgoszcz naprawdę rozkwita…

Related content