Skandynawski styl w Polsce

Opublikowany Dodaj komentarz

Skandynawski styl od jakiegoś czasu króluje w aranżacjach polskich domów. Architekci bardzo chętnie wykorzystują w swoich projektach proste rozwiąznia zaczerpnięte ze szwedzkiego, duńskiego, norweskiego, czy też fińskiego designu. Surowce naturalne (np, drewno ) połaczone z nowoczesnymi trednami tworzą niezwykle atrakcyjne dla oka połączenie. Pomysły skandynawskich projektantów są także wykorzystywane w projektach ważnych instytucji w naszym kraju. Mało kto wie, że wygląd Muzeum Historii Żydów Polskich zawdzięczamy fińskim projektantom (Rainer Mahlamäki, Ilmari Lahdelma). W polskich sklepach pojawia się coraz więcej akcesoriów opartych na skandynawskim stylu. Stowrzyłam dla Was liste miejsc, w których możecie je kupić.

Helsinki IittalaShop 001 3221 2

Absolutnym numerem jeden jest Ikea. Marka stworzona przezIngvara Kamprada w 1943 roku bardzo szybko stała się popularna na całym świecie. Pierwszy sklep Ikea powstał w 1958 roku. W Polsce pierwszą Ikeę otworzono w 1998 roku. W asortymencie tej sieci znajdują się meble, a także artykuły służące do wyposażenia wnętrz, czy też ogrodów.

Duka to równie popularna w Polsce marka słynąca przede wszystkim z tworzenia produktów do wyposażenia kuchni. Pierwsze sklepy stacjonarne Duki powstawały w latach 70-tych ubiegłego wieku na terenie Szwecji i Norwegii. Piewszą polską Dukę otworzono w 1999 roku. Co ciekawe w związku z problemami finansowymi marka została sprzedana w ręce polskiej firmy Grass. Produkty Duki możecie znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowym.Duka Sklep

Tiger to prężnie rozwijająca się sieć duńskich sklepów. Pierwszego Tigera otworzono w 1995 roku w Danii. Początkowo sklep pełnił rolę dyskontu, w którym sprzedawano za 10 koron produkty z końcówek różnych kolekcji. Siec Tigera w Polsce zdecydowanie się rozrasta. Sklepy znajdziecie między innymi w Łodzi, Warszawie, czy też w Sopocie. W asortymencie najdują sie zarówno produkty do aranżacji wnętrz, czy chociażby jedzenie!

Fiskars 007 3080 2

Najlepszym przykładem na to, że styl skandynawski radzi sobie w naszym kraju coraz lepiej jest Scaninavian Living. W skład Scandinavian Living wchodzi sklep stacjonarny (znajdujący się w Konstancinie pod Warszawą) oraz sklep internetowy. W jego ofercie znajdziecie między innymi meble, oświetlenie, czy chociażby drobiazdi do wyposażenia domu.Sklep

North & South Home oferuje meble, oświetlenie, a także dodatki do wyposażenie wnętrz.Klik

From Nord – skandynawskie meble, dodatki, ceramika, tekstylia, produkty do przechowywania i wiele innych.KLIK

Sklep internetowy SmukkeKLIK

Sklep internetowy Skandynawskie.plKLIK

Produkty oparte na tradycyjnym skandynawskim designie znajdziecie także miedzy innymi w sieci Pepco. Nie brakuje tam dodatków wykonanych z drewna i pomalowych na biało. To jeden z moich ulubionych sklepów. Przepiękne projekty w przystępnej cenie – to cecha charakterystyczna tego sklepu.

Jeśli jesteście fanami Muminków i poszukujecie akcesoriów z ich podobiznami znajrzyjcie do Empiku.

Fotografie: Visit Finland

Related content