Bawaria

Opublikowany Dodaj komentarz

Od samego początku 2015 roku mam wrażenie, że dzieją się same pozytywne rzeczy. Jestem ogromne zmotywowana do działania i z sukcesami zaczęłam spełniać swoje marzenia. Zmieniłam pracę, robię to co kocham i mimo tego, że mam mnóstwo obowiązków, energii mi nie ubywa. Nie wyobrażam sobie też dnia bez wykonania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Rower i strój do biegania stały się nieodłącznymi elementami mojego dnia codziennego. Postanowiłam także zdecydowanie więcej podróżować i jak do tej pory naprawdę mi się to udaję! Jest na mapie świata kilka miejsc, które chciałabym odwiedzić w tym roku. Zaliczają się do nich przede wszystkim Rzym Paryż i Nowy Jork. Od długiego czasu planuję także wizytę w Bawarii. Czy się uda? Jestem dobrej myśli, a żeby się bardziej zmobilizować do zorganizowania podróży zakupiłam multimedialny przewodnik po Bawarii wydany przez Cass Film i oglądałam go z naprawdę wielkim zaciekawieniem.

008

Bawaria to jedno z najpiękniejszych miejsc w Niemczech. Od wielu osób słyszałam, że to region, w którym czas płynie zupełnie inaczej niż w pozostałych częściach kraju. Niepowtarzalny charakter temu miejscu nadają urokliwe wsie i miasteczka, głównie położone w górach. Na ich architekturę składają się drewniane domki, stare szyldy, malunki na ścianach , ale także historyczne budowle , takie jak kościoły i zamki. Elementami tamtejszego krajobrazu są także krystalicznie czyste jeziora. Pamiętam, że jeszcze jako mała dziewczynka z wielkim zaciekawieniem oglądałam programy podróżnicze związane z Bawarią. W tamtym regionie jest co zwiedzać! Któż z nas nie słyszał o położonej u podnóża Alp miejscowości Garmisch-Partenkirchen, malowniczym miasteczku Ingolstadt, w którym znajduje się fabryka samochodów marki Audii, czy chociażby słynnym na całym globie, zbudowanym przez Ludwika II zamku Neuschwanstei. Takich miejsc mogłabym wymieniać jeszcze bardzo wiele. W Bawarii każdy znajdzie coś dla siebie. Mnóstwo tam atrakcji turystycznych, ale i także miejsc relaksu. O festiwalu Octoberfest chyba nikomu nie muszę opowiadać. Z ogromną chęcią zasiadłabym w typowym bawarskim ogródku piwnym i skosztowałabym tamtejszych specjałów.

monachium dwa

Nie mogę się doczekać wizyty w zamku Neuschwanstei. To jest istne dzieło XIX- wiecznej architektury. Zamek jest położony w bajkowej scenerii i właściwie nie mam wątpliwości dlaczego Walt Disney zdecydował się umieścić jego podobiznę w swoim logo.
Chciałabym także odwiedzić Gniazdo Hitlera – znajdującą się u szczytu Kehlsteinie posiadłość podarowaną Hitlerowi z okazji jego 50 urodzin. Wizyta w tym miejscu na pewno na długo postanie w mojej pamięci…
Multimedialny przewodnik po Bawarii zmobilizował mnie do organizacji kolejnej podróży. Mam nadzieje, że uda mi się ją odbyć jeszcze w tym roku. A może wyjazd na narty w Alpy? To byłoby spełnienie moich marzeń. Mam nadzieje, że wszystko pójdzie po mojej myśli, a jak na razie będę poszukiwała kolejnych multimedialnych przewodników. Może znów się czymś zainspiruję…

mna
Miłego tygodnia!

Fotografie 1,3 Flicr/Heribert Pohl 4 Flicr/Moyan Bren

Bawaria. Podróże marzeń

Dystrybutor Cass film

Related content