8 miasto, do których warto pojechać w 2021

8 polskich miast, które warto zobaczyć!

Opublikowany Dodaj komentarz

Które z polskich miast warto odwiedzić ? Gdzie znajdziecie najwięcej atrakcji? Mam dla was kilka podpowiedzi! Podróż po urokliwych polskich metropoliach czas zacząć!

Polska jest piękna! Powiedzmy sobie szczerze – nie do końca zdawaliśmy sobie z tego sprawę! Lataliśmy do egzotycznych krajów, jadaliśmy wyszukane potrawy z najdalszych zakątków świata, a tymczasem w Polsce na wyciągnięcie ręki są prawdziwe perełki. Mimo całego zła, które wyrządziła pandemia koronawirusa, można znaleźć jeden plus – Polacy docenili walory turystyczne naszego kraju. Oby ten trend utrzymywał się pozostał z nami już na zawsze.

Przecież nasza ojczyzna to nie tylko Krupówki w Zakopanem czy zatłoczony Monciak w Sopocie. Jeśli lubicie eksplorować miasta, mam coś dla was – oto lista najbardziej atrakcyjnych polskich metropolii. Kiedy tylko będzie można podróżować, pakujcie plecak i ruszajcie w Polskę! Noclegi w atrakcyjnych cenach znajdziecie na przykład tutaj: https://www.itaka.pl/nasze-kierunki/polska.html

Klimatyczny Gdańsk

5 polskich miast, które warto zobaczyć w 2021 roku!

Gdańsk z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, także tych z zagranicy. Najlepiej świadczy o tym trzecie miejsce w rankingu European Best Destination 2017. W zestawieniu najatrakcyjniejszych miast Europy Gdańsk wyprzedziły jedynie Porto i Mediolan. To się nazywa sukces na miarę Europy! Zresztą nie bez przyczyny. W tym mieście atrakcji nie brakuje! Muzeum II Wojny Światowej, niesamowite Europejskie Centrum Solidarności, Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Bursztynu, Muzeum Poczty Polskiej, historyczne Westerplatte, a także Stare Miasto – to tylko niektóre punkty na mapie must have.

Każdy znajdzie w Gdańsku coś dla siebie. Zdecydowanie polecam wizytę w Galerii Starych Zabawek (niezwykła podróż do lat dzieciństwa). Nie zapomnijcie także o Wieży Widokowej na terenie Bazyliki Mariackiej. Panorama miasta widziana z perspektywy 78 metrów n.p.m zrobi wrażenie na nawet największych malkontentach!

Czytaj także: Trójmiasto na weekend

Międzynarodowy Wrocław

8 polskich miast, które warto zobaczyć w 2021 roku!

Jedno z najbardziej klimatycznych polskich miast z tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2016! Niezwykła Panorama Racławicka, Afrykarium, malowniczy Ostrów Tumski, Ogród Botaniczny, Muzeum Narodowe, Katedra Jana Chrzciciela z tarasem widokowym na serce miasta i wreszcie doskonale znany także poza naszymi granicami Rynek. Wrocław to nie tylko miasto studentów i obcokrajowców, to istna petarda na turystycznej mapie naszego kraju. Tematyczny weekend we Wrocławiu? Proszę bardzo! Podróż po mieście śladami krasnali? A może Wrocław filmowy? Lubicie murale? W stolicy Dolnego Śląska jest ich przynajmniej 60! Jedno jest pewne – nudzić się tam na pewno nie będziecie!

Filmowa Łódź

8 polskich miast, które warto zobaczyć w 2021 roku!

Łódź z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej rozkwita, a przy okazji ściąga do siebie kolejnych podróżników. Punktów must have na mapie tego miasta jest mnóstwo! Centralne Muzeum Włókiennictwa, Pałac Poznańskich, Ogród Botaniczny, Muzeum Kanału Dętka, Pasaż Róży (genialne miejsce do zdjęć na IG), czy słynna ulica Piotrkowska to zaledwie początek!

Nie bez przyczyny Lonely Planet uplasowało Łódź na drugiej lokacie rankingu Best in Travel 2019. Jakby tego było mało stolica województwa łódzkiego została uznana za Miasto Filmu UNESCO. Całkowicie zasłużenie! Powstało tam przecież mnóstwo produkcji filmowych i serialowych – Chociażby kultowa już „Ziemia obiecana”, czy nagrodzona Oscarem „Ida” Filmową historię Łodzi można poznać w Muzeum Kinematografii. Warto pojawić się także w Hotelu Stare Kino!

Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

Historyczny Kraków

8 polskich miast, które trzeba zobaczyć w 2021 roku

O Krakowie można mówić i mówić. To miasto rokrocznie ściąga tysiące ludzi z zagranicy, którzy zakochują się w nim od pierwszego wejrzenia i to na zawsze. Kazimierz, Zamek Królewski na Wawelu (od stycznia 2020 roku można tam robić zdjęcia), Muzeum Lotnictwa, Fabryka Oscara Schindlera, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK czy wreszcie Stare Miasto, wpisane w 1978 roku roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to tylko niektóre spośród krakowskich perełek!

Aby zobaczyć panoramę miasta warto wejść na Kopiec Kraka. Z kolei tamtejsze Stare Miasto kapitalnie prezentuje się z perspektywy tarasu widokowego na Wieży Ratuszowej. Najlepszą kawę wypijecie w kawiarni Słodki Wawel, a na obiad koniecznie wybierzcie się do Zalipianek (restauracja Ewy Wachowicz). Dźwięki Krakowa? Punkt 12:00 pod Bazyliką Mariacką :).

Czytaj także: Kraków w jeden dzień

Rozrywkowe Opole

Miasto, które zauroczyło mnie od pierwszego wejrzenia! Tam po prostu trzeba być! Urokliwe uliczki i kawał historii polskiej piosenki. Tą atmosferę czuję się w opolskim powietrzu! Całkiem niedawno tamtejsze ulice można było zobaczyć w popularnym serialu „Szadź”.

Każda moja wizyta w Opolu zaczyna się od odwiedzenia Muzeum Polskiej Piosenki. Gwarantuję, że zakochacie się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. To jedno z najbardziej nowoczesnych i interaktywnych muzeów w Polsce. Czeka tam na was cała masa eksponatów (stroje, plakaty, instrumenty muzyczne), kapsuły, w których muzycy, dziennikarze i twórcy Festiwalu w Opolu opowiadają o największych polskich hitach. Możecie także nagrać własną piosenkę i przebrać się w festiwalowe kreacje. Jednym słowem – nudy nie ma!

Majestatyczny Białystok

8 polskich miast, które warto zobaczyć w 2021 roku!

Dlaczego majestatyczny? Może dlatego, że Białystok kojarzy mi się głównie z imponującym Pałacem Branickich (siedziba tamtejszego Uniwersytetu Medycznego). Oczywiście nie jest to jedyna atrakcja w tym mieście, ale pozostając tam jeszcze na chwilę muszę wspomnieć o genialnym Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.

Białystok

Które miejsca warto jeszcze odwiedzić w Białymstoku? Szlak Białostockich Fabrykantów ( Fabryka Steina, Kamienica Moesa, Fabryka Tytoniowa, Stara Elektrownia), Szlak Pałacu Branickich (Pałac Gościnny, Kościół farny, Zbrojownia, Dawna Austeria, Ratusz) i skorzystajcie z propozycji spaceru wokół danych zabudowań przy dzielnicy Bojary. Pyszny obiad zjecie w tamtejszej Tawernie Greckiej PANTEON.

Sielski Lublin

8 polskich miast, które warto zobaczyć w 2021

Kto jeszcze ani razu nie był w Lublinie, ten niech żałuje! Czas nadrobić zaległości. To miasto ma całkiem przyjemny klimat, a i atrakcji turystycznych jest sporo. Muzeum Wsi Lubelskiej – cudo! Kapitalnie prezentuje się w okresie wiosennym. Wszechogarniająca zieleń, śpiew ptaków i duch dawnej lubelskiej wsi. Tam po prostu trzeba być!

8 polskich miast, które warto zobaczyć w 2021

Monumentalny Zamek Królewski w samym sercu miasta robi ogromne wrażenie. Polecam Wam spacer po po Trakcie Królewskim, łączącym Zamek Królewski, Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto (z dzielnicą żydowską), Trybunał Koronny, Bramę Krakowską, plac Łokietka, a także budynek Nowego Ratusza. Będąc w Lublinie warto skoczyć do pobliskiego Kazimierza nad Wisłą.

Romantyczna Bydgoszcz

8 polskich miast, które warto zobaczyć w 2021 roku!

Listę polskich miast, które warto zobaczyć w 2021 zamyka Bydgoszcz. Co wcale nie oznacza, że jest ostatnia! Wręcz przeciwnie! To miasto w 2020 roku znalazło się w finałowej 10 rankingu miast European Best Destination 2020!

Dlaczego romantyczna? Bo to kapitalne miejsce do spacerów z drugą połówką. Chociażby nad brzegiem urokliwej rzeki Brdy. W Bydgoszczy miejsc do zwiedzania jest mnóstwo! Przykład? Proszę bardzo: Spichrze nad Brdą, Europejskie Centrum Pieniądza, Bydgoska Aleja Autografów, Muzeum Wodociągów, Wyspa Młyńska, Budynek Poczty Polskiej. Na koniec moje ulubione miejsce – Muzeum Mydła i Historii Brudu. Ależ tam jest genialnie. Prowadzą je prawdziwi pasjonaci! Podczas pobytu każdy odwiedzający to miejsce wykonuje własne mydło! Jeśli wybieracie się do Bydgoszczy, koniecznie odwiedźcie to miejsce. Przy ulicy Długiej znajdziecie mnóstwo klimatycznych kawiarenek i restauracji.


Related content