5 tureckich miejsc w Warszawie

5 tureckich miejsc w Warszawie

Opublikowany Dodaj komentarz

Czy w Warszawie można poczuć turecki klimat? Oczywiście, że tak! Zabieram was w podróż po moich ulubionych miejscówkach. Tradycyjne potrawy i herbatę dostaniecie w pakiecie.

Jeśli wyczekujecie na swoje tureckie wakacje i już teraz chcielibyście poczuć turecki klimat, mam dla was dobrą wiadomość! W stolicy znajdziecie kilka miejsc z fajną atmosferą. Wybrałam dla was te najlepsze.

Cukiernia Simit House

Tureckie miejsca w Warszawie

Od czego najlepiej zacząć taką podróż? Oczywiście od aromatycznej tureckiej herbaty! A tą wypijecie w Simit House przy Świętokrzyskiej 18. To cukiernia, w której zakochacie się od pierwszego wrażenia. Jej wnętrze nawiązuje do Turcji, w tle słychać turecką muzykę, w powietrzu unosi się zapach wypieków.

Tureckie miejsca w Warszawie

Kupicie tam baklavę, ciastka, kurabiye, owocowe puddingi, tradycyjną szarlotkę. Są też zestawy śniadaniowe i oczywiście simit. Cukiernia powstała w zeszłym roku i zgromadziła całkiem sporą rzeszę stałych klientów!

Czytaj także: Turecka herbata

Restauracja Lokanta

Moja lista tureckich miejsc w Warszawie nie mogłaby powstać bez Restauracji Lokanta. To knajpa w sercu miasta (Nowogrodzka 47A) z tradycyjnymi tureckimi potrawami. Tuż po przekroczeniu drzwi wejściowych poczujecie tak zachęcające aromaty, że nie będziecie chcieli stamtąd wychodzić. Dania są naprawdę pyszne i pięknie podane. Zjecie tam między innymi: kotleciki z mielonego mięsa wołowo – jagnięcego, dania z jagnięciny, kurczaka, zupę z soczewicy, hamburgery, sałatki, czy tureckie chleby. Są tam także desery, kawa, herbata i alkohole.

Centrum Języka i Kultury Tureckiej Lisan

Kolejna turecka miejscówka w Warszawie to Centrum Języka i Kultury Tureckiej Lisan w której uczyłam się języka tureckiego. To kapitalne miejsce stworzone przez prawdziwych pasjonatów. Szkoła znajduje się w Hotelu Metropol. Nie tylko nauczycie się tam języka, ale przede wszystkim będziecie się świetnie bawić. Atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa. Obecnie zajęcia odbywają się w większości online, ale podczas lekcji też można poczuć prawdziwy turecki klimat!

Market Turecki Balava

Tureckie miejsca w Warszawie

Ostatnim tureckim miejscem znajdującym się w ścisłym centrum stolicy przy Marszałkowskiej 83 jest Market Turecki Baklava. Kupicie tam naprawdę mnóstwo rzeczy! Jest spożywka (kawy, herbaty, przyprawy, słodycze, miody itd), tradycyjne tureckie szklaneczki do herbaty, tygielki, czajniki do parzenia herbaty i przeróżne gadżety związane z tym krajem. Ja bardzo często uzupełniam tam zapasy mojej tureckiej herbaty. Obsługa jest przemiła!

Galeria Sultana

Nasza dzisiejsza podróż powoli dobiega końca! Najwyższy czas na tureckie pamiątki. A po zakupy kierujemy się do niedawno otwartego sklepu stacjonarnego Galeria Sultana. Znajdziecie tam niepowtarzalną biżuterię, filiżanki, tygielki do parzenia kawy, kawy, herbaty, produkty do wyposażenia domu, chusty, torby. Ostatnio w ofercie pojawiły się także urokliwe kubki ceramiczne z tureckimi wzorami. Są naprawdę piękne. Ofertę sklepu można śledzić także online Galeria Sultana. Sklep znajdziecie przy ulicy Ciołka 9, lokal 115.Related content