Jarmark bożonarodzeniowy w Kopenhadze

Opublikowany 2 komentarze

Kopenhaga jest królową jarmarków bożonarodzeniowych! Kiedy odbędzie się tegoroczna edycja tego wydarzenia?

Moda na organizację jarmarków świątecznych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Europejskie miasta marzą o tym by zorganizować targi u siebie. Berlin, Rzym, Sztokholm, Helsinki i Kopenhaga to absolutni mistrzowie w organizacji takich wydarzeń. Polskie miasta dotrzymują ich kroku! Wrocławskie i poznańskie jarmarki świąteczne także rosną w siłę.

Tradycja jarmarków

Tradycja organizacji jarmarków bożonarodzeniowych wywodzi się z krajów germańskich. Pierwsze takie targi organizowane były już w okresie średniowiecza. Pierwszy, historyczny Weihnachtsmarkt powstał w Dreźnie w 1434 roku. Z czasem ta bożonarodzeniowa tradycja przekroczyła granice krajów germańskich i opanowała kolejne europejskie miasta.

Jarmark bożonarodzeniowy w Kopenhadze

k

Tytuł królowej jarmarków świątecznych bezsprzecznie należy się Kopenhadze! Władze tego miasta od wielu lat dbają o to żeby ani mieszkańcom ani turystom atrakcji nie brakowało. kopenhaski targ bożonarodzeniowy odbywa się co roku w Ogrodach Tivoli. Jeśli sądzicie, że to tradycyjny miejski ogród, muszę was rozczarować. W Ogrodach Tivioli znajduje się park rozrywki i to nie byle jaki – według rankingów branży turystycznej to pierwszy w Skandynawii i trzeci obiekt tego typu w Europie. Jedno jest pewnie – po przekroczeniu bram Ogrodów przeniesiecie się do lat beztroskiego dzieciństwa i wcale nie będziecie chcieli stamtąd wracać!

Jarmark w Ogrodach Tvoli

tivo

Rokrocznie Ogrody Tivoli odwiedzają 4 miliony ludzi, w tym około miliona tylko grudniu. Zimą teren Tivoli wypełniają urocze maleńkie wioski, stragany z rękodziełem i lokalnymi potrawami. Zadomowiły się tam także Elfy – wybudowały własną wioskę o nazwie Pixie Ville. Spacerowicze mogą podpatrzeć także pracę rzeźbiarzy, którzy każdego dnia tworzą nowe, lodowe dzieło. Wszystko jest okraszone milionami mieniących się w każdym kolorze świateł, a w powietrzu unosi się zapach tradycyjnych duńskich potraw. W koncertowej hali odbywają się występy największych gwiazd duńskiego rynku muzycznego. Swoimi wykonaniami przybliżą odwiedzającym atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Christmas in Tivoli - Tivoli Lake Photographer Morten Jerichaufot.Visit Copengagen

Park Tivoli – atrakcje dla dzieci

Dzieci na terenie jarmarku bożonorodzeniowego w parku Tivoli na pewno nudzić się nie będą! Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych masę atrakcji. Poza tym, że w Tivoli znajduje się typowy park rozrywki, największą popularnością w okresie zimowym cieszy się lodowisko, które w rzeczywistości jest zamarzniętym jeziorem. Dzieciaki mogą także osobiście poznać Rudolfa – osobistego kierowcę świętego Mikołaja. Na terenie Tivoli znajduje się żywa szopka, a w niej mnóstwo zwierząt.

Transport do Kopenhagi

Do Kopenhagi możecie dotrzeć drogą morską i lądową. Zwiedzanie najważniejszych atrakcji w mieście zajmie wam z pewnością więcej niż jeden dzień, dlatego do stolicy Danii najlepiej wybierzcie się w weekend. Do Kopenhagi regularnie kursują samoloty na trasie Warszawa – Kopenhaga, Gdańsk – Kopenhaga. Warto rozważyć opcję podróży promem. Poza samym transportem macie zagwarantowany także nocleg na promie:) Rejsy rozpoczynają sie wieczorem, a miejsce docieracie rano. Prom Unity Line regularnie kursuje między Świnoujściem a Kopenhagą. W cenie biletu około 400 złotych w dwie strony wchodzi również przejazd mostem Oresund , który łaczy Danię i Szwecję. Jeśli wybieracie się do Kopenhagi całą rodziną skorzystajcie z pakietu rodzinnego z opcją noclegu w hotelu. Możecie wtedy cały dzień poświęcić na spacer po tym urokliwym mieście. Nie możecie odmówić sobie wtedy wizyty w Ogrodach Tivoli!

Kopenhaga2

Jarmark bożonarodzeniowy 2022

Jarmark świąteczny w Ogrodach Tivioli będzie odbywał się w dniach 18 listopada – 31 grudnia 2022.

Related content