Gdańsk

Gdańsk

Opublikowany 1 komentarz

Gdańsk1

Była Gdynia (post o Gdyni ) więc nie mogło zabraknąć Gdańska. Tak się składa, że Gdańsk jest jednym z tych miejsc w Polsce, w których czuję się jak w domu. To miasto ma niesamowitą energię. Trudno byłoby mi zliczyć ilość podróży, które do Gdańska odbyłam. Zawsze wracam tam z ogromną przyjemnością. Tym bardziej, że w Gdańsku mieszka moja przyjaciółka. Każdy wyjazd kojarzy mi się z pozytywnymi emocjami.

Gdańsk2
Gdańsk to piękne plaże, urokliwe uliczki i przesympatyczni ludzie. Czas płynie tam zupełnie inaczej niż w Warszawie. To idealne miejsce na weekendowe wypady. Jeśli chcecie się odstresować i naładować energetyczne akumulatory wybierzcie się do Gdańska nawet na jeden dzień. Spokojnie zdążycie odwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca i zrelaksowani wrócicie do domu. Od kiedy do Trójmiasta można dotrzeć z Warszawy w niecałe trzy godziny, warto zdecydować się na podróż pociągiem Intercity. Najtańszy bilet kupicie za 49 złotych.

Gdańsk3

Po Trójmieście poruszam się SKMkami. To najszybszy środek transportu. Od kilku tygodni w Trójmieście funkcjonuje także Pomorska Kolej Metropolitalna. Łączy centrum Gdańska między innymi z lotniskiem Rębiechowo. To kapitalne rozwiązanie i zdecydowanie skraca czas podróży. Kilka razy miałam okazję odlatywać z lotniska Lecha Wałęsy i wiem ile czasu zajmował mi powrót do centrum miasta. Będąc w Gdańsku koniecznie zajrzyjcie na plażę Brzezno i urokliwą starówkę 🙂

Gdańsk4

Gdańsk6

Gdańsk9

Gdańsk10

Related content