Wrocław

Opublikowany Dodaj komentarz

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju! Tętniąca życiem stolica Dolnego Śląska ma do zaoferowania turystom mnóstwo atrakcji. Przepiękna starówka, urokliwy Ostrów Tumski, nowoczesne Afrykarium, a na koniec wieża widokowa Sky Tower. Gwarantuje zakochacie się w tym mieście bez pamięci. Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury do czegoś zobowiązuje!

Wrocław 1

Wrocław jest jednym z tych miast, które na przełomie ostatnich 20stu lat przeszły ogromną metamorfozę. Powódź, która nawiedziła Dolny Śląsk w 1997 wywołała we Wrocławiu ogromne zniszczenia. Miasto przez dobre kilka lat próbowało te straty zniwelować. Z roku na rok Wrocław starał się coraz piękniejszy, a od czasu renowacji związanej z organizacją Euro 2012 miasto przeżywa prawdziwy rozkwit!

wrocław5

Jak dotrzeć do Wrocławia?

Możliwości dotarcia do stolicy Dolnego Śląska jest mnóstwo: pociąg, autobus, samochód. Ja zdecydowałam się na jazdę pociągiem. Trasę Warszawa – Wrocław pokonałam w 3 godziny 40 minut w komfortowym pendolino. W trakcie podróży mogłam się zrelaksować, wypiłam pyszną kawę i wypoczęta ruszyłam na podbój miasta. Zanim pendolino wyruszyło na polskie tory do Wrocławia przemieszczałam się Polskim Busem. Podróż trwała około 5 godzin i była męcząca. Pociąg jest zdecydowanie wygodniejszy. Pamiętajcie, że im wcześniej kupujecie bilety, tym mniej będzie Was to kosztowało. Za podróż na trasie Warszawa – Wrocław zapłacicie nawet 59 zł! A warunki są naprawdę rewelacyjne, pociąg jest wyciszony, prędokść jest jest właściwie nieodczuwalna. Zamiast charakterystycznego dla starych skłądów dźwięku uderzenia o tory, usłyszycie co najwyżej dźwięk migawki aparatu. Selfie w pednolino to przecież podstawa!

wrocławwww

Transport we Wrocławiu

Transport publiczny we Wrocławiu jest świetnie zorganizowany. Ja poruszałam się po mieście pieszo, a także dzięki komunikacji miejskiej. Bilet jednorazowy kosztuje 3 złote.

wroclaw14
Co zwiedzić?

Na mapie Wrocławia jest kilka miejsc, które zwiedzić po prostu trzeba! Niewątpliwie należy do nich Starówka, Katedra św. Jana Chrzciciela, Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, Afrykarium, czy chociażby wieża widokowa na szczycie wieżowca Sky Tower. Część tych miejsc udało mi się już zobaczyć podczas poprzednich wizyt w Stolicy Dolnego Śląska.Do każdego z nich wracam chętnie. Zawsze robią na mnie wrażenie. Tym razem po raz pierwszy znalazłam się na tarasie widokowym Sky Tower! Byłam zachwycona widokiem panoramy Wrocławia. Jeśli będziecie w mieście, koniecznie się tam wybierzcie. Bilet normalny kosztuje 8 zł (poniedziałek- piątek), 15 złotych weekend!

wroclaw9

Co zjeść?

W mieście znajdziecie mnóstwo rewelacyjnych restauracji. Ja polecam Wam szczególnie znajdującą się na rogu ulic Więziennej i Nożowniczej restaurację Kociołek. Przepyszne są tam pierogi, czy zapiekane mieszanki mięs i warzyw. Ceny są przystępne, a obsługa bardzo sprawna. Najlepsze lody zjecie w lodziarni Polish lody. Naturalne, bez konserwantów naprawdę rozpływają się w ustach.

1

wroclaq11

We Wrocławiu spędziłam dokładnie jeden dzień – wyruszyłam z Warszawy o 6:00, wróciłam po 23:00. To był jeden z najlepszych weekendowych wyjazdów w tym roku. Już nie mogę się doczekać kolejnej wycieczki!

wroclaw12

Related content